Wentylator stojący podłogowy lub biurkowy to jeden z najprostszych urządzeń chłodzących, który jest również stosunkowo tani oraz nie stanowi problemu w montażu. Możemy spotkać się z wentylatorami wolnostojącymi czyli podłogowymi, kolumnowymi oraz biurkowymi, wszystkie typy są skonstruowane tak aby przynosiły ulgę w upalne dni. Coraz większe zainteresowanie klientów, sprawia, że producenci tworzą nowsze, bardziej designerskie i unikatowe konstrukcje  wentylatorów. W naszej ofercie posiadamy wentylatory takich marek jak: KANLUX, EKO-LIGHT, POLUX czy VOLTENO, które z pewnością posłużą nam przez długie lata. 

Jak działają wentylatory? 

Wentylatory choć same w sobie nie chłodzą, przynoszą podobną ulgę w upalne dni co klimatyzatory. Jest to urządzenie, które wprawia w ruch powietrze, dzięki czemu czujemy powiew chłodniejszego powietrza. Chociaż nie przynosi takiej ulgi jak klimatyzacja, jednak ma o wiele więcej plusów. Przede wszystkim wentylatory nie wymagają serwisu oraz możemy w dowolnym miejscu umieścić to urządzenie, w zasadzie są już gotowe do użytku po rozpakowaniu. Wyjątkiem są wentylatory ścienne, które wymagają montażu, jak u tradycyjnych lamp. Większość modeli zasilana jest tradycyjnie na prąd, dlatego może chłodzić przez wiele godzin. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Pierwsza sprawą przy wyborze wentylatora jest moc jaką posiada, od tego zależy z jaką siłą będzie chłodził. Choć będzie chłodził przy każdej mocy, warto wybrać ten, który ma powyżej 40W. Drugą również ważną kwestia są tryby pracy, wentylatory zazwyczaj posiadają mini. dwa tryby, dzięki czemu dopasujemy działanie urządzenia do własnych upodobań. Zwróćmy uwagę również na dźwięk, zazwyczaj używamy wentylatory, kiedy pracujemy lub odpoczywamy dlatego warto wybrać taki, który ma mniej niż 70dB. Oczywiście możliwość regulacji kąta jest również ważna, ułatwi to użytkowanie oraz ochłodzi większą powierzchnie. 

Wentylator podłogowy

Wentylatory podłogowe są najbardziej popularnymi urządzeniami. Znajdują się w wielu biurach i domach, przynoszą ulgę oraz nie zajmując dużo miejsca. Możemy się spotkać z klasycznymi, wszystkim znanymi modelami, które zazwyczaj posiadają minimum dwa tryby prędkości oraz są ruchome, dzięki czemu ochłodzą większy obszar. Wentylator podłogowy może być również w wersji kolumnowej, czyli nie posiada jednego wiatraka a kilka małych umieszczonych jeden nad drugim. Jest to bardziej nowoczesna i designerska propozycja, która spełni swoja role również jako element dekoracyjny. Większość takich modeli jest sterowana pilotem i obraca się wokół osi

Małe wentylatory biurkowe 

Jeżeli mamy ograniczoną ilość miejsca, małe wentylatory biurkowe rozwiążą problem w ciepłe dni. Jednak są do użytku indywidulanego, ochładzają małą powierzchnię. Jest to najtańsze urządzenie, które przy zamontowniu nie wymaga dużych powierzchni. Możemy spotkać się z wolnostojącymi modelami, które ustawimy w dowolnym miejscu lub takie, które posiadają klips, dzięki czemu są stabilne i bezpieczne w trybie działania. Szczególnie polecane są do pokoi młodzieżowych, pomogą w skupieniu się przy nauce i przyniosą chłodną ulgę od gorąca. 

Wentylatory sufitowe 

W naszej ofercie również znajdują się wentylatory sufitowe o wbudowanym źródle światła. Pełnią one zarówno funkcję oświetleniową jak i chłodzącą. Te urządzenia wymagają bardziej skomplikowanego montażu, niż pozostałe modele. Sposób montażu jest taki sam jak w przypadku tradycyjnych plafonów. Wentylatory sufitowe montowane są na stałe i sprawdzą się w duży pomieszczeniach. Plusem jest to, że nie zajmują przestrzenni oraz załączają się tak jak tradycyjne lampy lub posiadają sznurek.