Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Kategorie
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Cena
Filtruj

Baterie, akumulatory, ładowarki

Baterie AAA, paluszki, ładowarki do baterii

Baterie i akumulatory są źródłem zasilania wielu zabawek, sprzętów i urządzeń w naszym domu. Dzięki nim działają grające zabawki naszych dzieci, latarki, piloty, aparaty, zegarki i wiele innych drobnych urządzeń obecnych na co dzień w naszym życiu. W naszym sklepie internetowym znajdziesz baterie i akumulatory w różnych wielkościach i kształtach, takich jak baterie aaa, baterie paluszki, dzięki czemu na interblue.pl możesz kompleksowo wyposażyć wszystkie swoje urządzenia i sprzęty w niezbędne baterie i akumulatory zasilające oraz w ładowarki do baterii.

Tanie baterie do urządzeń elektrycznych

Baterie i akumulatory mimo, że na pierwszy rzut oka niewidoczne, stanowią źródło zasilania dla wielu przedmiotów używanych przez nas każdego dnia. Piloty, zegarki, klawiatury, odtwarzacze MP3, latarki to tylko niektóre przedmioty, które stają się bezużyteczne, nie posiadając źródła zasilania w postaci baterii. Na rynku dostępny jest szeroki asortyment baterii i akumulatorów. Dokonując zakupu baterii lub akumulatorków do używanego przez nas urządzenia, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich rozmiar, kształt.


Ekonomiczne baterie paluszki AA i AAA

Najbardziej rozpowszechnionymi i popularnymi rozmiarami stosowanymi w urządzeniach jest rozmiar AA (R6) zwany paluszkiem i AAA (R03) mniejsza wersja tzw. paluszka. Charakteryzują się napięciem 1.5V, niską ceną, nieużywane nie tracą szybko energii, dlatego stosowane są w pilotach, klawiaturach, myszach, czy zegarkach. Baterie typu C (R14) oraz D (R20), najczęściej możemy spotkać w radioodbiornikach, latarkach lub urządzeniach napędzanych silnikami elektrycznymi. Innym typem baterii jest bateria typu R, do którego należą potocznie nazywane baterie guzikowe, które znajdują zastosowanie między innym w takich urządzeniach jak: kluczyki samochodowe, kalkulatory czy podzespoły komputerowe. Baterie 9V  to spotykane dosyć powszechnie modele, używane w detektorach dymu, telefonach, mikrofonach i innych urządzeniach działających na napięciu wyższym niż 1.5V. Przy wyborze baterii warto zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego ogniwa. Możemy podzielić je na pierwotne czyli takie, których nie można ponownie naładować i wtórne nadające się do wielokrotnego ładowania nazywane akumulatorkami. Baterie pierwotne mogą posiadać ogniwo cynkowo-węglowe. Sprawdzą się w urządzeniach, które nie mają zbyt dużego poboru prądu – budziki, piloty, kalkulatory. Alkaliczne ogniwa charakteryzują się dużą pojemnością i żywotnością. Znajdują zastosowanie w urządzeniach, gdzie zapotrzebowanie na energię jest większe np. w latarkach czy aparatach fotograficznych


Baterie zasilające typu akumulatorki

Akumulatory, chociaż nie odróżniają się wyglądem od baterii pierwotnych można wielokrotnie ładować za pomocą ładowarki przeznaczonej do tego celu. Doskonale sprawdzają się w sprzęcie o dużym zapotrzebowaniu na energię, który używamy na co dzień. Ich żywotność to mniej więcej 500 cykli ładowania-rozładowania. W tej kategorii znajdziesz baterie i akumulatory o parametrach, dopasowanych do różnych typu urządzeń.