Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Cena
Filtruj

Czujniki czadu

Zasada działania tlenku węgla

Tlenek węgla, nazywany popularnie czadem, to bardzo trujący gaz nieposiadający barwy, aromatu czy smaku, więc jest tym bardziej niebezpieczny dla naszych rodzin. Objawy zatrucia czadem można pomylić z grypą lub bólem głowy, który minie. Niestety lekceważąc takie objawy narażamy się na późniejszą w skutkach śmierć przez zatrucie organizmu. Warto więc wyposażyć się w czujnik czadu mogący ocalić nam życie.


Czujniki czadu z atestem

W tej kategorii zapoznasz się z bogatą ofertą czujników czadu dostępnych na naszym rynku. Bezpieczeństwo takie zagwarantować może odpowiednio dobrany system detekcji gazu. Na sklepowych półkach znajdziesz szereg różnych urządzeń do wykrywania czadu, ze zróżnicowanym poziomem zaawansowania i dodatkowymi przydatnymi funkcjami. Elektroniczny czujnik czadu z sygnalizatorem dźwiękowym powiadomi Cię o wzrastającej emisji trującego gazu.


Małe proste czujniki czadu

Małe zgrabne i proste w montażu czujniki czadu zasilane bateriami to rozwiązanie dla osób chcących zadbać o swoje bezpieczeństwo w tani i łatwy sposób. Banalny montaż takich czujników pozwoli każdemu na szybkie i sprawne zamontowanie czujnika na przeznaczonej do tego pozycji. W naszej ofercie znajdą państwo szeroki wybór detektorów czadu, dzięki którym nie będą państwo musieli się już martwic o zagrożenie ze strony cichego zabójcy, jakim jest tlenek węgla.


Zasada działania czujnika czadu

Działanie domowego elektronicznego czujnika czadu polega na ciągłym monitorowaniu stężenia tlenku węgla w pomieszczeniu. Elementem reagującym na gaz, jest sensor elektrochemiczny lub półprzewodnikowy (ten ostatni ma dłuższą żywotność). Gdy zostanie przekroczony dopuszczalny poziom czadu w powietrzu, włącza się optyczna i akustyczna sygnalizacja alarmowa. Zapala się czerwona dioda (gdy nie ma zagrożenia lampka świeci na zielono), a jednocześnie włącza się dźwięk o przerywanym tonie i dość wysokim natężeniu (zazwyczaj powyżej 85 dB). Jeśli czujnik czadu podłączony będzie do domowego systemu alarmowego, powiadomi nas o niebezpieczeństwie na przykład SMS-em i może automatycznie uruchomić wentylację.W ofercie znajdziesz różne modele czujników np. czujki czadu firmy KIDDE (5CO, 7CO, 10C), czujniki czadu i dymu KIDDE ( 5DCO,7DCO, 10DCO) czy czujniki firmy EURA (CD-60a4, CD-508B, cgd-32a2).