Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Wybierz kolor
Seria
więcej... mniej
Sposób montażu
Krotność
Cena
Filtruj

Wyłączniki podwójne

Włączniki podwójne do oświetlenia strefowego

Łączniki świecznikowe to grupa osprzętu elektroinstalacyjnego, która znajdzie zastosowanie w wielu lokalizacjach. Łączniki świecznikowe to przeważnie dwuklawiszowe przyciski do sterowania oświetleniem podzielonym na strefy. Mogą również występować łączniki potrójne, które pozwalają sterować większą liczbą stref oświetleniowych. Włączniki do żyrandoli mogą występować w różnych kolorach. Zwykle dominują kolory klasyczne, uniwersalne takie jak biały, beżowy czy brązowy. Ale można też spotkać włączniki w kolorach dopasowanych do nowocześniejszych wnętrz np. w kolorze szarym, metalicznym, bądź czarnym. 


Zastosowanie łączników świecznikowych

Takie wyłączniki podwójne najczęściej montujemy w dużych pomieszczeniach, np. w salonach, gdzie posiadamy oświetlenie strefowe, którego intensywność dopasowujemy do potrzeb chwil np. jednym przyciskiem możemy załączyć dwie z pięciu żarówek w żyrandolu, a drugim klawiszem dodatkowe trzy. I tak np. słabsze oświetlenie sprawdzi się przy oglądaniu telewizji czy słuchaniu muzyki, a załączenie całego żyrandola np. podczas rodzinnego obiadu. Włączniki podwójne mogą występować w formie osprzętu kompletnego, jako monobloki z ramką, ale także mogą być elementami modułowymi, do których należy dobrać odpowiednią ramkę instalacyjną chroniącą ścianę przed zabrudzeniem. Mnogość ramek w postaci dużej liczby kolorów i różnej liczby okienek sprawia, iż możemy tworzyć na ścianach niezliczone konfiguracje osadzania włączników do światła. Przyciski do oświetlenia strefowego wykonane są z trwałego tworzywa sztucznego, odpornego na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne czy blaknięcie pod wpływem promieniowania słonecznego.


Łączniki świecznikowe natynkowe i podtynkowe

Łączniki świecznikowe to elementy instalacji elektrycznych, które na swoich klawiszach nie posiadają żadnych piktogramów. Dzięki podwójnym przełącznikom światła możesz kierować oświetleniem strefowym tak jak Ci pasuje, obniżając przy tym zużycie energii elektrycznej, a tym samym koszty Twoich rachunków za prąd. W tej grupie znajdziesz włączniki światła podwójne bądź potrójne cenionych producentów osprzętu elektroinstalacyjnego takich jak np. KARLIK, Schneider czy OSPEL. W katalogu towarów znajdziesz wzobgacone wersje standardowych łączników tj. np. łączniki świecznikowe z podświetleniem lub łączniki hermetyczne.