Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Cena
Filtruj

Automaty schodowe

Automaty do podtrzymywania oświetlenia

Automaty schodowe to kategoria automatyki przemysłowej, w której znajdziesz elementy instalacji elektrycznej, które umożliwią podtrzymywanie oświetlenia w różnych obiektach. Utrzymanie włączonego światła na korytarzach czy klatkach schodowych przez określony czas to niezwykle przydatna funkcja sprawdzająca się w codziennym życiu. Wyłączniki czasowe rozwiązują problemy z nagle gasnącym światłem. Z pewnością kojarzysz z autopsji chwile, w których światło na klatce nagle gaśnie w najmniej odpowiednim momencie, kiedy trzymasz w rękach torby pełne zakupów. Z myślą o takich sytuacjach stworzono automaty schodowe.


Automaty schodowe jako łączniki czasowe

Dzięki zastosowaniu łączników czasowych oświetlenie ciągów komunikacyjnych może być dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. Automaty schodowe załączane wyłącznikiem chwilowym podtrzymują oświetlenie przez ustawiony czas. Po upływie zadanego czasu następuje automatyczne wyłączenie światła na klatce czy korytarzu. Wyłączniki czasowe posiadają funkcję regulacji czasu pracy, tzn., że można dopasować długość podtrzymania światła do indywidualnych potrzeb. Automaty schodowe F&F generują oszczędności dla Twojego gospodarstwa czy zakładu pracy. Wśród urządzeń podtrzymujących oświetlenie znaleźć można automaty schodowe w wersji standard, automaty z funkcją przeciwblokady, które działają nawet po zablokowaniu wyłącznika światła np. zapałką lub automaty z funkcją sygnalizacji wyłączenia oświetlenia, które stopniowo redukują jasność oświetlenia, pozwalając na bezpieczne dojście do włącznika światła i uniknięcie zaskoczenia przez nagłe nastanie ciemności na korytarzu. Dzięki akcesoriom z tej grupy możliwe jest racjonalne sterowanie oświetleniem, pozwalające na oszczędności i komfort użytkowania.