Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Kategorie
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Wybierz kolor
Seria
Sposób montażu
Cena
Filtruj

Automatyka

Automatyka domowa i przemysłowa w InterBlue

Automatyka w ofercie w internetowym sklepie Interblue. Automatyka jest w zasadzie określeniem układu sterowania automatycznego. Automatyka przemysłowa jest działem automatyki zajmującym się automatyzacją procesu wytwarzania i procesu technologicznego. Jest to dział który najszybciej rozwija się z dziedziny inżynierii elektrycznej. Automatyzacja produkcji i procesu przemysłowego zbudowany jako układ połączonych urządzeń z których tworzymy system automatyki przemysłowej. Automatyka domowa jest systemem który pozwala na wszechstronne sterowanie każdym urządzeniem domowym. Programowalne urządzenia komunikują się między sobą, co powoduje, że ingerencja człowieka potrzebna jest tylko do ich zaprogramowania, później jest już niepotrzebna lub ograniczona. Stosowanie automatyki domowej ma na celu zmianę tradycyjnej obsługi osprzętu elektrycznego w domu. Dzięki montażowi automatyki domowej uzyskujemy budynek inteligenty, który zwiększa nasz komfort i wygodę użytkowania, a poza tym zwiększa bezpieczeństwo. Automatyka domowa pozwala, aby koszt utrzymania domu zmniejszył się.


Asortyment automatyki budynkowej

Automatyka budynkowa to instalacja, dzięki której skonfigurujesz alarm domowy, oświetlenie domowe, działanie rolet i okien. Automatyka Elmark, F&F to nowoczesne produkty oferujące wszechstronny asortyment jako automatyka budynku i urządzeń dla potrzeb sterowania instalacjami służącymi do centralnego ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji, chłodniczych, technicznych. Produkty kategorii automatyka nasz sklep dostosuje do wymagań minimalizacji kosztów instalacji, kosztów operacyjnych, uzyskania wysokiego poziomu bezpieczeństwa i niezawodności. Automatyka domu to komfortowe i elastyczne sterowanie urządzeniami domowymi. Dostarczamy urządzenia do systemów automatyki przemysłowej, które przyniosą oszczędności czasu i pieniędzy, podniosą wydajność produkcji,poprawią jakość i bezpieczeństwo.


Automaty do sterowania oświetleniem

Automaty schodowe służą do utrzymania włączonego oświetlenia korytarzy, klatek schodowych, lub innych obiektów przez określony czas, po upływie którego oświetlenie zostanie wyłączone automatycznie. Załączone wyłącznikami chwilowymi dzwonkowymi automaty schodowe montowane do puszki podtrzymują oświetlenie. Automat schodowy z przeciwblokadą funkcjonuje tak że, przeciwblokada nie pozwali na ciągłe świecenie oświetlenia po zablokowaniu wyłącznika schodowego np. zapałką automat odmierza zadany czas i wyłącza oświetlenie. Ponowne załączenie oświetlenia następuje po usunięciu blokady. Załączony wyłącznikiem chwilowym dzwonkowy automat schodowy ASO podtrzymuje oświetlenie przez czas ustawiony pokrętłem. Po upływie nastawionego czasu automat wyłączy oświetlenie samoczynnie. Po wyłączeniu oświetlenia możemy je załączyć ponownie. Wyłącznik czasowy światła stosujemy tam gdzie potrzeba wyłączyć światło z opóźnieniem czasowym. Do uruchomienia oświetlenia potrzeba nacisnąć przycisk dwubiegunowy a czas opóźnienia zostanie włączony w momencie naciśnięcia w celu włączenia oświetlenia. Aby oszczędzić energię w mieszkaniu, wiele osób montuje programator czy też wyłącznik czasowy tablicowy. Automaty schodowe firmy F&F stosowane w automatyce domowej i przemysłowej. Automat schodowy służy do podtrzymania włączonego oświetlenia na korytarzu, klatce schodowej lub innego obiektu przez określony czas, po upływie którego zasilanie oświetlenia zostanie wyłączone automatycznie. Automat schodowy może być wykonany na napięcia 12V, 24V, 110V, 230V AC/DC lub inne. Czasowy automat schodowy ma możliwość regulacji czasu załączenia wyposażony jest dodatkowo w możliwość wyłączenia w dowolnej chwili jak przekaźnik bistabilny, oraz funkcję która umożliwia załączanie oświetlenia na dłuższy czas potrzebny na przykład na prace porządkowe w pomieszczeniu.


Lampki kontrolne - różne rodzaje

Lampki sygnalizacyjne jest niezbędnym wyposażeniem pulpitu sterowniczego, maszyny produkcyjnej czy innego urządzenia. Lampki kontrolne montowane są na szynie DIN, służą do optycznej sygnalizacji napięcia w poszczególnych fazach sieci. Wyróżniane są jednofazowe lub trzyfazowe. LK-713K to kontrolki sygnalizacyjne trzyfazowe, barwa sygnalizacji żółta-czerwona-zielona. Kontrolki diodowe produkowane o wielkości klosza 3, 5, 10, 20 mm, dla napięcia 24V i 230V, o barwie światła zielonej, czerwonej, żółtej, niebieskiej, pomarańczowej, białej, czerwono-zielonej. Lampki sygnalizacyjne LED montowane do sygnalizacji stanu obwodu elektrycznego, urządzeni, procesu technologicznego. Wyłącznik zmierzchowy to urządzenie służące do sterowania oświetlenia lub innego odbiornika energii w zależności od natężenia oświetlenia włącza oświetlenie o zmierzchu i wyłącza o świcie. Automat zmierzchowy służy do automatycznego sterowania oświetleniem ulicy, witryny sklepowej. Wyłącznik zmierzchowy jest urządzeniem elektronicznym, produkowanym na napięcia 12V, 24V, 110V, 230V AC/DC lub inne.


Automatyka przemysłowa Schneider i F&F

Wyłącznik silnikowy jest łącznikiem do łączenia, ochrony i rozdzielania obwodów prądowych z obciążeniem. Zabezpieczony silnik przed skutkami zwarć wyłącznikiem nadprądowym a człowieka przed porażeniem elektrycznym wyłącznikiem różnicowoprądowym. Najważniejszym jednak zabezpieczeniem dla silników są wyłączniki silnikowe, inaczej zwane też wyłącznikami termicznym lub termikami. Posiadamy w ofrcie zarówno wyłącznik trójfazowy jak i jednofazowe. Stycznik jest to łącznik, którego zestyki robocze są zamykane przy pomocy elektromagnesu cewki i utrzymywane w takim stanie, dopóki napięcie cewki jest odpowiednio wysokie. W ofercie posiadamy styczniki mocy serii LC1D firmy Schneider Electric. Nasza strona prezentuje zawartość kategorii automatyka, znajdziesz tam wyłączniki bezpieczeństwa w sklepie internetowym interblue.pl. Wyłącznik krańcowy służy do odłączenia bądź całego urządzenia lub obwodu sterującego po osiągnięciu określonej pozycji, montowany na wózkach jezdnych maszyny lub na krańcach szyny jezdnej aby zapobiec przekroczeniu tej pozycji i zapobiec w ten sposób uszkodzeniu maszyn. Ochronnik przepięć pierwszy i drugi stopień ochrony VCX-B+C 4P 20B+C-4-275 dedykowany jest do ochrony instalacji zasilającej nN przed skutkiem przepięci indukowanego i łączeniowego. Może być instalowany do sieci TN, TT.