Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Wybierz kolor
Krotność
Cena
Filtruj

Kable HDMI

Kable i przewody w technologii HDMI

Przewody HDMI to połączenie niezbędne do wyświetlenia obrazu czy dźwięku na ekranie. Porty HDMI obecnie swoje zastosowanie znajdują w większościach sprzętów, takich jak telewizory, odtwarzacze DVD, dekodery kablowe i satelitarne, kamery, aparaty, konsole do gier, laptopy , monitory komputerowe,itp. a zatem we wszystkich niezbędnych gadżetach obecnego świata.


Rodzaje przewodów HDMI

Przewody HDMI występują w czterech podstawowych wersjach. Pierwszym z nich jest standardowy do rozdzielczości 1080i. Następny to high -speed do 4K/60Hz. Kolejny premium high speed do 4K/60Hz z pełną rozdzielczością koloru 4:4:4 i ostatni to ultra high-speed do 10K przy użyciu złącza w wersji 2.1. Przewody HDMI mogą różnić się między sobą również długością. Im krótszy kabel tym mniejsze straty w przesyłanym sygnale. Na jakość sygnału ma również wpływ materiał z którego kable HDMI są wykonane. Na rynku istnieją również kable miniHDMI typu C i D przeznaczone są do urządzeń przenośnych.