Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Wybierz kolor
Sposób montażu
Krotność
Cena
Filtruj

Wideodomofony

Zakup dobrego wideodomofonu

W obecnych czasach wartości takie, jak bezpieczeństwo swoje i członków najbliższej rodziny jest niezwykle istotną sprawą. Właściwie dobrana forma kontroli dostępu nad wejściem do Twojego domu lub na teren Twojej posesji zapewnia komfort i poczucie bezpieczeństwa. Wśród różnych sposobów sprawowania tej kontroli znaleźć możemy rozwiązania standardowe, prostsze np. domofony jednorodzinne, ale i rozwiązania bardziej zaawansowane tj. np. zestawy wideodomofonowe. Na rynku dostępne są różne wersje wideodomofonów, różniące się między innymi stopniem zaawansowania, sposobem komunikacji, wyglądem czy innymi parametrami technicznymi.  Klasyczny wideodomofon to zestaw składający się z monitora i kasety zewnętrznej (bramofonu), posiadającej wbudowaną kamerę. Wideodomofon do domu zapewnia dwustronną komunikację głosową między domownikiem, a osobą przychodzącą oraz jednostronną komunikację wizyjną. Wideodomofon w przypadku dużej odległości między furtką, a drzwiami wejściowymi do budynku pozwala na dogodny podgląd terenu przy danej posesji lub danym obiekcie. Wideodomofony podstawowe mogą być rozbudowane o współpracę z kamerami CCTV. Wideodomofon rozbudowany o kilka kamer umożliwia podgląd całej posesji, dzięki czemu w znacznym stopniu podnosi poziom bezpieczeństwa domowników.

Rodzaje wideodomofonów i wideomonitorów

Oprócz tradycyjnych wideodomofonów przewodowych możemy nabyć również wideodomofony bezprzewodowe. Modele te umożliwiają nam sprawowanie kontroli nad terenami przed domem bez konieczności prowadzenia przewodów. Łatwy montaż wideodomofonów bezprzewodowych i efektywna praca na falach radiowych to ich atuty. Wśród produktów z kategorii wideodomofonów znaleźć możemy także wideodomofony IP zwane czasem wideodomofonami Wi-FI, wykorzystujące do pracy protokół internetowy IP. Wideodomofon IP nie wymaga posiadania monitora. Można nim zarządzać za pomocą aplikacji mobilnej z poziomu smartfonu lub tabletu praktycznie z każdego miejsca na świecie. Kamery o wysokiej rozdzielczości z podświetleniem zamontowane w wideodomofonach zapewniają czytelny i wyraźny podgląd obrazu. Wideodomofony mogą obsługiwać jedną posesję, ale istnieją również modele wielożyłowe, do obsługi większej ilości lokali. Systemy wielolokatorskie sprawdzą sie w blokach, kamienicach lub w budynkach użyteczności publicznej. W tej kategorii znaleźć można też pojedyncze części do zestawów wideodomofonowych np. same wideomonitory z dodatkowymi funkcjami jak kalendarz, dyktafon, aparat oraz panele zewnętrzne. 

Producenci systemów wideofonowych

W tej grupie znaleźć możemy wideodomofony EURA-TECH czy  wideodomofny ZAMEL. Innowacyjne wideodomofony bez konieczności uciążliwego prowadzenia kabli z pewnością będą idealną inwestycją dla Twojego otoczenia. Modele z szyfratorem pozwalają na jeszcze sprawniejszą kontrolę dostępu nad wejściem do domu. Wideomonitory z kolorowymi wyświetlaczami LCD oprócz funkcji użytkowych odznaczają się także nowoczesnym wyglądem. Nowoczesne wideodomofony cyfrowe powoli wypierają z rynku tradycyjne domofony stając się komfortowym rozwiązaniem na każdą kieszeń dla zapewnienia bezpieczeństwa domownikom Twojej posesji.