Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Wybierz kolor
Seria
więcej... mniej
Sposób montażu
Krotność
Cena
Filtruj

Włączniki i przyciski dzwonkowe

Przyciski dzwonkowe natynkowe i podtynkowe

Łącznik zwierny typu dzwonek to jeden z typów osprzętu elektrycznego, który spotykasz prawie codziennie wokół siebie. Łącznik instalacyjny typu dzwonek to łącznik elektryczny, który montujesz np. na klatce przed drzwiami swojego mieszkania. W tej kategorii znajdziesz szereg przycisków dzwonkowych pochodzących od różnych producentów elementów elektrycznych. Proponowane modele mogą różnić się kolorem, ilością klawiszy czy posiadaniem piktogramu w postaci dzwoneczka. Przycisk do uruchamiania sygnałów dźwiękowych z Twojego dzwonka zamontowanego np. w przedpokoju może być podtynkowym włącznikiem dzwonkowym lub natynkowym przyciskiem do dzwonka drzwiowego.


Zasada działania przycisku dzwonkowego

Włącznik dzwonkowy ma zwykle mechanizm zwierny, tzn. że posiada wbudowaną sprężynę, która odbija klawisz po jego puszczeniu. Przycisk dzwonkowy  podtynkowy na klatkę  przeważnie dokonuje łączenia w obrębie pojedynczego obwodu. Po puszczeniu przycisku sprężyna samoczynnie odbija przycisk powodując rozłączenie, czyli tak jak długo przytrzymujesz łącznik monostabilny dzwonek , tak długo dzwoni Twój dzwonek w korytarzu. Dzięki przyciskom dzwonkowym wiesz, kiedy nadchodzą goście, kurier czy listonosz. Bogata kolorystyka łączników, począwszy od kolorów uniwersalnych takich jak: biały, beżowy lub brązowy włącznik dzwonkowy, po kolory bardziej nowoczesne : złote, srebrne, szare czy metaliczne, z pewnością zadowoli każdego. Takie przyciski elektryczne na klatkę schodową lub korytarz posiadają zwykle na klawiszu symbol dzwonka.


Łączniki z piktogramem dzwonka

Pstryczek z piktogramem dzwonka ułatwia rozpoznanie, do czego służy dany element elektryczny. Istnieją również przyciski dzwonkowe z podświetleniem. Moduł podświetlający we włączniku umożliwia zlokalizowanie przycisku w ciemności np. gdy nagle zgaśnie światło na klatce. Podtynkowy przycisk dzwonkowy cechuje się estetycznym wyglądem oraz idealnym przyleganiem do ściany, natomiast natynkowy przycisk dzwonkowy z podwyższonym stopniem szczelności świetnie sprawdzi się w garażach, piwnicach czy magazynach. W tej kategorii znajdziesz osprzęt elektryczny firm KARLIK, Schneider Electric czy OSPEL. Podtynkowe linie produktów, takie jak LOGO, LIZA, DECO, TREND, FLEXI, VIVA/UNICA czy natynkowe SENIOR lub JUNIOR znajdą zastosowanie w Twoim gospodarstwie domowym czy w zakładzie pracy.