Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Wybierz kolor
Seria
więcej... mniej
Sposób montażu
Krotność
Przedział Mocy
Cena
Filtruj

Gniazda elektryczne

Gniazdko elektryczne to urządzenie, do którego można podłączyć urządzenia elektryczne, aby otrzymać prąd niezbędny do ich działania. Połączone za pomocą systemu kabli ze źródłem zasilania, zawierają metalowe otwory, które stykają się z bolcami wtyczki elektrycznej włożonej do gniazdka. To przez te styki przesyłany jest prąd. Większość gniazd jest skonfigurowana tak, aby wtyczka pasowała do gniazda tylko w eden sposób. 

W Polsce stosowane są gniazda typu E, pasują one również do gniazd typu C, które są powszechne w krajach Europejskich, z wyjątkiem Wielkiej Brytanii, Irlandii, Malty i Cypru. Większość nowoczesnych kombinacji wtyk i gniazd jest skonfigurowana tak, aby wtyczka pasowała do gniazda tylko w jeden sposób. Standardowe gniazda zasilania dla większości urządzeń elektrycznych zawierają dwa lub trzy gniazda — trzecie gniazdo służy do uziemienia, co służy jako zabezpieczenie w przypadku zwarcia w urządzeniu. Szeroka gama kolorów i stylów pozwala na dobranie gniazda elektrycznego, które doskonale wkomponuje się w przestrzeń mieszkalną bądź biurową.

Wybór gniazd elektrycznych do montażu podtynkowego i natynkowego

W tej grupie zebrano gniazda elektryczne, istotny element instalacji elektrycznej montowany praktycznie w każdym miejscu, w którym potrzebujesz źródła zasilania. Gniazdka elektryczne natynkowe czy gniazda elektryczne podtynkowe umieszczane są  głównie na ścianach biur, garaży, piwnic, hal magazynowych, w łazienkach, pralniach i innych pomieszczeniach domowych, w których zamierzamy korzystać ze sprzętu na prąd.  Kontakty elektryczne to osprzęt elektryczny niezbędny praktycznie wszędzie. Na rynku dostępnych jest wiele modeli gniazd wtykowych różniących się wieloma parametrami np. sposobem montażu, kolorem , obecnością uziemienia, ilością faz czy posiadaniem dodatkowych zabezpieczeń np. przed trudnymi warunkami zewnętrznymi lub dostępem dzieci. Gniazda wtykowe wykonywane są jako jednofazowe i trójfazowe. Gniazda jednofazowe dzieli się  zaś na podtynkowe i natynkowe. W tej kategorii oferujemy zbiór różnych modeli gniazd zasilających.


Rodzaje gniazd wtyczkowych

Dostępne są zarówno gniazda pojedyncze na jedną wtyczkę czy gniazda podwójne, do których możesz podłączyć od razu dwie wtyczki, a nawet gniazda potrójne natynkowe, bądź potrójne. Każde z nich dostępne jest jako gniazdo z uziemieniem lub gniazdko bez bolca uziemiającego. Niektóre z modeli mają wbudowane przesłony styków prądowych, są więc gniazdkami bezpiecznymi dla dzieci. Białe kontakty to najbardziej popularna i uniwersalna opcja, jednak w ofercie występuje cała paleta różnokolorowych modułów osprzętu elektroinstalacyjnego. Znajdziemy tu beżowe, brązowe, złote, srebrne czy delikatnie metalizowane gniazda wtykowe. Dzięki tak bogatej kolorystyce stają się one nie tylko osprzętem użytkowym, ale i gniazdami dekoracyjnymi. Podtynkowe gniazda elektryczne wyglądają niezwykle subtelnie na Twoich ścianach, natomiast natynkowe gniazda elektryczne cechują się bezpieczeństwem i możliwością stosowania w utrudnionych warunkach. Ciekawą formą są gniazda hermetyczne, które możesz zamontować w pomieszczeniach narażonych na działanie kurzu czy wilgoci.


Hermetyczność gniazdek elektrycznych

Bryzgoszczelne gniazda z klapką w kolorze obudowy lub z przydymioną klapką będą idealne do łazienki, pralni czy piwnicy, jako gniazda IP44. Większość z prezentowanych modeli to gniazda jednofazowe wtykowe typu E, ale dostępne są również gniazda typu F tzw. gniazdka niemieckie typu Schuko. Gniazda elektryczne KARLIK mogą występować także w gotowych kombinacjach z innymi łącznikami np. jako zestaw gniazdo z włącznikiem światła czy kontakt z włącznikiem dwubiegunowym. Znajdziesz tu również rozwiązania bardzie nowoczesne takie jak np. gniazda ssące do odkurzacza centralnego. Wśród szerokiej bazy towarów na pewno znajdziesz osprzęt elektryczny dopasowany do Twoich potrzeb, czyli np. srebrne gniazda elektryczne, gniazda do łazienki, gniazda hermetyczne IP44 na zewnątrz czy gniazdka elektryczne KARLIK.

Gniazdo pojedyncze

Pojedyncze gniazda elektryczne to najpowszechniejszy rodzaj kontaktów. Pozwalają na swobodne rozmieszczenie w dowolnym miejscu w domu, dzięki czemu mogą być blisko urządzeń, które wymagają ciągłego prądu stałego. Pojedynczy kontakt elektryczny przy telewizorze, mikrofali, pralce czy lodówce doskonale spełnia swoją funkcję, a jednocześnie może być niewidoczny, ukryty za urządzeniami. Gniazda pojedyncze z klapką świetnie sprawdzają się w łazienkach, gdzie skutecznie chronią kontakt przed zachlapaniem, a jednocześnie dają możliwość podłączenia suszarki czy prostownicy.

Gniazdo podwójne

Podwójne gniazdo doskonale sprawdza się w miejscach, gdzie zapotrzebowanie na prąd jest wysokie. Podwójne gniazda elektryczne doskonale wpasowują się w przestrzeń sypialni, salonu czy kuchni. Kontakt podwójny umożliwia podłączenie kilku urządzeń naraz, przez co mogą ładować się lub pracować jednocześnie.

Gniazdo potrójne

Kontakt elektryczny potrójny jest najrzadziej spotykany, jednak jest bardzo praktyczny. Szczególnie w miejscach, gdzie konieczne jest podłączenie urządzeń na stałe, a które znajdują się blisko siebie. Na przykład w kuchni gdzie jest lodówka, mikrofala i grill elektryczny potrójne gniazdko jest doskonałym rozwiązaniem. 

Gniazdo światłowodowe

Światłowodowy kontakt podwójny lub pojedynczy przeznaczony jest do podłączania kabli światłowodowych.

Gniazda jednofazowe

Gniazda jednofazowe dzieli się na podtynkowe i natynkowe. 

Gniazdo natynkowe z uziemieniem

Kontakt natynkowy to najpowszechniejsza i najprostsza forma montażu gniazdek. Gniazda natynkowe czarne, białe, srebrne złote czy brązowe doskonale mogą uzupełnić przestrzeń oraz się do niej wpasować. Gniazdo natynkowe może być pojedyncze, podwójne lub potrójne. Cechują się one bezpieczeństwem. Hermetyczne gniazda można zastosować w pomieszczeniach narażonych na działanie kurzu lub wilgoci.

Gniazdo podtynkowe

Hermetyczne gniazdko podtynkowe jest przystosowane do montażu podtynkowego. Dzięki temu kontakt ma estetyczny wygląd. Podtynkowe gniazdka są trudniejsze w montażu i stosuje się przy budowie nowego domu lub mieszkania. Niektóre posiadają otwieraną klapkę z przodu, co nadaje im wyjątkowo eleganckiego wyglądu w domu lub w biurze.