Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Wybierz kolor
Seria
więcej... mniej
Sposób montażu
Krotność
Cena
Filtruj

Gniazda elektryczne

Wybór gniazd elektrycznych do montażu podtynkowego i natynkowego

W tej grupie zebrano gniazda elektryczne, istotny element instalacji elektrycznej montowany praktycznie w każdym miejscu, w którym potrzebujesz źródła zasilania. Gniazdka elektryczne natynkowe czy gniazda elektryczne podtynkowe umieszczane są  głównie na ścianach biur, garaży, piwnic, hal magazynowych, w łazienkach, pralniach i innych pomieszczeniach domowych, w których zamierzamy korzystać ze sprzętu na prąd.  Kontakty elektryczne to osprzęt elektryczny niezbędny praktycznie wszędzie. Na rynku dostępnych jest wiele modeli gniazd wtykowych różniących się wieloma parametrami np. sposobem montażu, kolorem , obecnością uziemienia, ilością faz czy posiadaniem dodatkowych zabezpieczeń np. przed trudnymi warunkami zewnętrznymi lub dostępem dzieci. Gniazda wtykowe wykonywane są jako jednofazowe i trójfazowe. Gniazda jednofazowe dzieli się  zaś na podtynkowe i natynkowe. W tej kategorii oferujemy zbiór różnych modeli gniazd zasilających.


Rodzaje gniazd wtyczkowych

Dostępne są zarówno gniazda pojedyncze na jedną wtyczkę czy gniazda podwójne, do których możesz podłączyć od razu dwie wtyczki, a nawet gniazda potrójne natynkowe, bądź potrójne. Każde z nich dostępne jest jako gniazdo z uziemieniem lub gniazdko bez bolca uziemiającego. Niektóre z modeli mają wbudowane przesłony styków prądowych, są więc gniazdkami bezpiecznymi dla dzieci. Białe kontakty to najbardziej popularna i uniwersalna opcja, jednak w ofercie występuje cała paleta różnokolorowych modułów osprzętu elektroinstalacyjnego. Znajdziemy tu beżowe, brązowe, złote, srebrne czy delikatnie metalizowane gniazda wtykowe. Dzięki tak bogatej kolorystyce stają się one nie tylko osprzętem użytkowym, ale i gniazdami dekoracyjnymi. Podtynkowe gniazda elektryczne wyglądają niezwykle subtelnie na Twoich ścianach, natomiast natynkowe gniazda elektryczne cechują się bezpieczeństwem i możliwością stosowania w utrudnionych warunkach. Ciekawą formą są gniazda hermetyczne, które możesz zamontować w pomieszczeniach narażonych na działanie kurzu czy wilgoci.


Hermetyczność gniazdek elektrycznych

Bryzgoszczelne gniazda z klapką w kolorze obudowy lub z przydymioną klapką będą idealne do łazienki, pralni czy piwnicy, jako gniazda IP44. Większość z prezentowanych modeli to gniazda jednofazowe wtykowe typu E, ale dostępne są również gniazda typu F tzw. gniazdka niemieckie typu Schuko. Gniazda elektryczne KARLIK mogą występować także w gotowych kombinacjach z innymi łącznikami np. jako zestaw gniazdo z włącznikiem światła czy kontakt z włącznikiem dwubiegunowym. Znajdziesz tu również rozwiązania bardzie nowoczesne takie jak np. gniazda ssące do odkurzacza centralnego. Wśród szerokiej bazy towarów na pewno znajdziesz osprzęt elektryczny dopasowany do Twoich potrzeb, czyli np. srebrne gniazda elektryczne, gniazda do łazienki, gniazda hermetyczne IP44 na zewnątrz czy gniazdka elektryczne KARLIK.