Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Cena
Filtruj

Domofony

Domofony

Od ponad wieku systemy domofonowe pomagają zabezpieczać budynki i upraszczać dostęp do nieruchomości. Umożliwiają one dwustronną komunikację między osobami będącymi w budynku z tymi na zewnątrz. Chociaż systemy domofonowe mogą być używane do wielu zastosowań, ich głównym celem jest umożliwienie komunikacji i dostępu do mienia. Od biur i budynków mieszkalnych po ogrodzone osiedla i obiekty przemysłowe, każda nieruchomość, która wymaga zarządzanego dostępu dla gości, może skorzystać z systemu domofonowego

Jak działa domofon?

Instalowany przy wejściu do budynku system domofonowy, zwany również stacją bazową zawiera mikrofon, głośnik. Stacja bazowa przechwytuje audio i przesyła je do podstacji. Podstacje pozwalają właścicielom porozmawiać z gośćmi przed udostępnieniem im budynku.

Domofon natynkowy i podtynkowy różnica

Większość nieruchomości wymaga założenia zewnętrznego domofonu, który wytrzyma zmienne warunki atmosferyczne. Muszą one sprawnie funkcjonować, by gość mógł się skontaktować z właścicielem będącym w mieszkaniu, czy w firmie. Zewnętrzne systemy zbudowane są z odpornego na zmienną pogodę mechanizmu. Istnieje jednak kluczowa różnica w montażu ich.  Jednym ze sposobów montażu jest montaż natynkowy. Jest on znacznie prostszy i szybszy w instalacji, gdyż wymaga tylko przymocowania do ogrodzenia, bez względu na to, z jakiego materiału jest ono wykonane. Kable z łatwością można ukryć w słupku ogrodzeniowym, które są przeciągnięte przez daszek i podłączone do bramofonu. Ze względu na niski stopień trudności, jest to znacznie bardziej popularne rozwiązanie. Drugim sposobem jest montaż podtynkowy. Znacznie bardziej wymagający i czasochłonny, jednak dzięki takiemu montażowi, stacja bazowa jest odporniejsza na warunki atmosferyczne. Najczęściej sposób ten wykorzystuje się w ogrodzeniach murowanych, w których jest konieczność wykucia otworów na przewody i puszkę. Zamontowana w otworze kaseta podłączana jest do przewodów i mocowana śrubami. Montaż podtynkowy jest estetyczny rozwiązaniem, sprawiając, że kaseta idealnie przylega do ściany, stanowiąc idealną płaszczyznę z murem.

Domofon bezsłuchawkowy do bloku

Bezsłuchawkowy domofon do bloku, firmy czy domu jednorodzinnego to urządzenie dające poczucie bezpieczeństwa. Zapewniają dwustronną komunikację między mieszkańcami budynki a gośćmi. Umożliwiają także przyznanie dostępu do nieruchomości za pomocą mechanizmu otwierającego drzwi. Zasilane sieciowo, posiadają możliwość regulacji głośności oraz możliwość sterowania bramą automatyczną czy garażem. Domofon bezsłuchawkowy przeznaczony do montażu natynkowego, wykonany z materiałów odpornych na warunki pogodowe.

Systemy domofonowe w mieszkaniu wymagają dwóch rodzajów sprzętu:

Stacja główna: zainstalowana przy wejściu do budynku umożliwia odwiedzającym skontaktować się z właścicielami budynku.

Podstacje: mieszkańcy korzystają z podstacji  zainstalowanej w mieszkaniu, aby rozmawiać z gośćmi i zapewniać im dostęp do nieruchomości.

Domofon do domu jednorodzinnego i dwurodzinnego

  • Zestaw domofonowy dwurodzinny zawiera dwie słuchawki z możliwością rozbudowy o dodatkowy unifon oraz jeden panel zewnętrzny. Niektóre mogą być wyposażone w czytnik kart i breloczków zbliżeniowych. Unifon w postaci słuchawek umożliwia sprawną komunikację z panelem zewnętrznym oraz posiada możliwość regulacji głośności. Domofony posiadają rodzaj transmisji przewodowy, dzięki czemu dają pewność sprawnego funkcjonowania. W zależności od modeli mogą być one montowane podtynkowo jak i natynkowo. Montaż podtynkowy jest bardziej odporny na zmienne warunki pogodowe. Zaś panele montowane natynkowo posiadają daszek, który chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. 
  • Domofony jednorodzinne występują w formie bezsłuchawkowej, jak i tradycyjnej ze słuchawkami. Te pierwsze o klasycznej estetyce doskonale znajdują swoje miejsce w korytarzu. Pozwalają one na sterowanie bramą automatyczną, zapewniając bezpieczeństwo i wygodę w codziennym użytkowaniu. Odporne są na wchłanianie wody i drobne pyły, dzięki czemu doskonale pracują w zmiennych warunkach atmosferycznych. Domofony zasilane sieciowo wyposażone w unifony w postaci białej lub czarnej słuchawki posiadają regulację głośności. Domofon czarny to świetna alternatywa dla tradycyjnych białych lub kremowych domofonów. Pozwala na dopasowanie się do estetyki wnętrza. Wysoka jakość zastosowanych materiałów gwarantuje trwałość domofonów na lata. Domofony w zależności od modelu mogą być montowane podtynkowo lub natynkowo.
  1. Jeżeli chodzi o domofony do bloku, to ceny są bardzo przystępne. W zależności od rodzaju domofonów,  ilości unifonów oraz szczegółowych parametrów wahają się one w przedziale 250- 600 złotych. Ceną różnicującą jest także montaż. Podtynkowy jest bardziej skomplikowany i oczywiście jest droższy, za to jest bardziej odporny na warunki atmosferyczne, natomiast natynkowy domofon, prostszy w instalacji zawiera daszek chroniący przed zmianami pogodowymi. Miejsce instalacji systemu domofonowego również ma znaczenie. Wymiana istniejącego domofonu z już zainstalowanym okablowaniem i puszką, jest łatwiejsza i tańsza. Cena zależy od wielu zmiennych, dlatego jeśli masz jakiekolwiek pytania oraz potrzebujesz wyceny, by założyć domofon, skontaktuj się z nami. Domofony sklep internetowy interblue.pl to przystępne ceny w najlepszej jakości.

Wybór domofonu do domu

Jeśli cenisz sobie bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny warto już dziś skusić się na zakup domofonu do własnej posesji czy bloku. W tej grupie znajdziesz szeroką gamę produktów, od tych najprostszych i najtańszych, po urządzenia bardziej zaawansowane. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego domofonu powinieneś zapoznać się z możliwościami, jakie one oferują. Jeśli dość masz wizyt niespodziewanych gości, osób roznoszących ulotek lub chcesz posiadać kontrolę dostępu nad wejściami do klatki schodowej w bloku odpowiedni domofonu powinien rozwiać wszelkie obawy. Bezpieczny dom to też Twoje bezpieczeństwo. W palecie oferowanych produktów dostępnych na stronie internetowej znaleźć można domofony o różnych parametrach i funkcjach. Proste domofony rodzinne umożliwiają zdalną obsługę wejść i wyjść na teren posesji.


Systemy domofonowe jednorodzinne i wielolokatorskie

Wśród urządzeń komunikacyjnych możemy znaleźć domofony jednolokatorskie oraz wielolokatorskie systemy domofonowe. Przewodowe domofony, z możliwością rozmów między modułami i funkcją sterowania ryglem elektromagnetycznym gwarantują zapewnienie bezpieczeństwa Twojej posesji oraz sprawne i komfortowe użytkowanie sprzętu. Domofony bezprzewodowe, z dużym zasięgiem działania pozwalają na nawiązanie rozmowy w otwartej przestrzeni. Jeśli Twoja wspólnota lub spółdzielnia mieszkaniowa rozważa wprowadzenie kontroli dostępu do klatki idealnym rozwiązaniem będą wielolokatorskie systemy domofonowe. Wśród szeregu różnych produktów możesz znaleźć taki, który będzie maksymalnie dopasowany do Twoich preferencji. Domofony analogowe, domofony cyfrowe, urządzenie z podświetlanymi szyfratorami czy ze zbliżeniowymi czytniki kart elektromagnetycznych to tylko niektóre z funkcjonalności, jakie możesz znaleźć w oferowanej grupie. Oferujemy domofony firmy ORNO oraz EURA TECH.