Gniazda antenowe
Gniazda antenowe i satelitarne - różne rodzaje
Gniazda antenowe i satelitarne to szeroka baza osprzętu elektroinstalacyjnego cenionych producentów z branży elektrycznej. Gniazda antenowe zapewniają przesył sygnału radiowego, telewizyjnego i satelitarnego. Zebrano tu różnego rodzaju gniazda abonenckie, gniazda telewizyjne czy gniazda satelitarne. Wśród nich znaleźć możemy różne typy gniazd, z których możesz znaleźć coś dla siebie np. gniazda typu F, przelotowe, końcowe lub zakończeniowe.
Sposób montażu gniazd natynkowych
Są tu zarówno gniazda natynkowe, jak i podtynkowe. Natynkowe gniazda antenowe do kablówki albo do telewizji i internetu są łatwiejsze w montażu, ale bardziej widoczne od podtynkowych. Podtynkowe gniazda antenowe natomiast prezentują się o wiele estetyczniej na ścianach naszego pokoju telewizyjnego. Najprostsze gniazda radiowo telewizyjne to gniazdo RTV końcowe. Takie gniazdo posiada jedno wejście sygnału antenowego i dwie końcówki wyjściowe: radio plus telewizja. Dzięki niemu korzystanie z telewizji jest niezwykle proste i przyjemne. W ofercie osprzętu elektrycznego znajdują się także gniazda RTV przelotowe, które mogą przekazywać sygnał radiowo-telewizyjny do kolejnego gniazdka.
Funkcjonalności gniazd antenowych z różnymi złączami
Ponadto dostępne są również gniazda RTV-SAT przelotowe i końcowe. Dodatkowa końcówka sat wykorzystywana jest w instalacji telewizji kablowej bądź satelitarnej. Na rynku dostępne są, oprócz pojedynczych gniazd antenowych, również podwójne gniazda typu sat. Takie podwójne gniazda sprawdzą się wtedy, gdy potrzebujemy dwóch niezależnych źródeł sygnału analogowego. W przypadku instalacji szeregowej ( jeden kabel antenowy biegnie przez kilka pomieszczeń) najlepiej zaopatrzyć się w gniazda przelotowe i zakończeniowe. W przypadku instalacji równoległej (do każdego pomieszczenia osobny kabel) warto wybrać gniazda końcowe. Gniazda podwójne przydadzą się wtedy, kiedy posiadasz w dekoderze wbudowaną nagrywarkę. Gniazda antenowe KARLIK, OSPEL czy Schneider mogą występować w różnych wersjach kolorystycznych, a także w połączeniach z gniazdami komputerowymi czy internetowymi lub być gniazdami z końcówkami niklowany, bądź pozłacanymi.