Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Wybierz kolor
Seria
więcej... mniej
Sposób montażu
Krotność
Cena
Filtruj

Ramki instalacyjne

Ramki modułowe na osprzęt elektroinstalacyjny

Ramki instalacyjne to jeden z elementów osprzętu elektroinstalacyjnego, którego wybór wpływa na efekt końcowy wyglądu ścian z instalacją elektryczną w Twoim domu. Mnogość ramek dostępnych na rynku wciąż zadziwia. Często kolekcje ramek na moduły instalacyjne wzbogaca się o nowe najmodniejsze kolory sezonu, o nowoczesne tekstury czy ciekawe efekty wizualne. Każda ramka na wyłączniki może występować w różnych krotnościach, to znaczy, że może pomieścić różną liczbę łączników czy gniazdek.


Wielkość i orientacja ramek elektroinstalacyjnych

Najbardziej podstawową formą są uniwersalne ramki pojedyncze, ale zakupić możemy także ramki podwójne, potrójne, poczwórne czy pięciokrotne. Kolorowe ramki na gniazdka i włączniki światła podnoszą walory estetyczne zakładanych przez Ciebie mechanizmów podtynkowych. Grupa ramek uniwersalnych to takie elementy, które możemy montować w dwóch płaszczyznach - pionowej, bądź poziomej, ale znajdziemy również modele typowo pionowe i ramki poziome. Materiały, z których wykonane są ramki na gniazda cechują się nie tylko wysokimi parametrami wytrzymałościowymi, ale i klasycznym lub nowoczesnym wzornictwem.


Materiał, kolor i tekstura ramek instalacyjnych na kontakty i przyciski elektryczne

Na półkach sklepowych dostępne są między innymi ramki z tworzywa sztucznego odpornego na zarysowania i działanie promieni słonecznych, ramki imitujące drewno, ramki z efektem szkła, błyszczące ramki metaliczne lub kolorowe ramki w najróżniejszych odcieniach. Pastelowe ramki sprawdzą się w stylowych delikatnych wnętrzach np. w pokoju dziecka czy salonie. Klasyczne i eleganckie białe, kremowe czy szare ramki elektroinstalacyjne to propozycja do niemal każdego wnętrza, czy to do kuchni, łazienki, biura czy korytarza. Artystyczne ramki na kontakty z szablonami mogą odmienić wygląd nudnych modułów elektrycznych w pokoju nastolatka, w restauracji czy w Twoim gabinecie. Ramki na włączniki światła na klatkę można uzupełniać ramkami wypełniającymi. Dzięki nim niwelujemy szczelinę między kontaktami, a ścianą. Ramki na moduły elektroinstalacyjne kupujemy dopasowując wybrane modele do danej serii sprzętu konkretnego producenta. Ramki do osadzania przełączników ściennych spełniają nie tylko funkcje dekoracyjne, ozdobne, ale i funkcje użytkowe, zapobiegając brudzeniu się ścian. Dzięki kolorowym ramkom Twój osprzęt elektryczny uzyskuje niecodzienny i atrakcyjny wygląd.