Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Cena
Filtruj

Piloty i nadajniki

Piloty i nadajniki

Jest to grupa urządzeń umożliwiających sterowanie szeroką gamą odbiorników wchodzących w skład systemu inteligentnego domu EXTA FREE firmy ZAMEL. Sterowanie odbywa się w sposób bezprzewodowy za pomocą fal radiowych na bezpiecznej częstotliwości radiowej 868 MHz. Extra Free posiada bogatą gamę nadajników, które mogą komunikować się z pojedynczym odbiornikiem jak również z grupą odbiorników. Pierwszą grupą nadajników dostępnych w systemie inteligentnego domu Extra Free są radiowe nadajniki klawiszowe RNK-02 i RNK-04. Posiadają one klasyczny wygląd włącznika montowanego natynkowo.


Rodzaje nadajników

W zależności od modelu nadajniki umożliwiają sterowanie dwoma lub czterema odbiornikami. Dla przykładu nadajnik RNK-04 może sterować pracą wyłącznika oświetleniowego RWL-01 oraz radiowym odbiornikiem dopuszkowym ROP-01, do którego podłączony jest inny rodzaj oświetlenia. Następnym rodzajem nadajników są piloty inteligentnego bezprzewodowego systemu sterowania, które występują w wersji 2,4 i 8 kanałowej. Za ich pomocą możemy zdalnie sterować odbiornikami Extra Free, np. podłączonymi do rolet okiennych (przy zastosowaniu odbiornika SRP-02), bram wjazdowych, garażowych (stosując odbiornik ROB-01), oświetleniem. Piloty wyposażone są w podświetlenie, zasilane są za pomocą baterii. Ich zasięg w zależności od modelu sięga do 350 metrów w terenie otwartym. Kolejnym rodzajem nadajników, które możemy wykorzystać budując system inteligentnego domu są nadajniki modułowe montowane w rozdzielnicy głównej budynku na szynie DIN. Nadajnik modułowy RNM-10 może być wykorzystany do odbioru sygnału sterującego z wyłącznika zmierzchowego WZS-01 i wysłania go do odbiornika ROP-01, który załączy lub wyłączy oświetlenie. Nadajnik ten jest w stanie sterować niezależnie 4 odbiornikami. Do grupy nadajników modułowych Extra Free zalicza się też Translator RS485. Dzięki możliwości współpracy z urządzeniami pracującymi w standardzie MODBUS np. programowalnymi sterownikami daje on szerokie możliwości rozszerzenia funkcjonalności smart domu. Prostym przykładem jego zastosowania jest przeniesienie sygnałów sterujących ze sterownika PLC do odbiornika ROP-01, który załączy światło o danej godzinie, a sterownik rolet SRP-02 opuści rolety.


Zastosowanie nadajników

Radiowe nadajniki dopuszkowe RNP-01 i RNP-02 znajdują zastosowanie przy sterowaniu urządzeń montowanych w puszkach podtynkowych, pod istniejącym osprzętem, pozwala to na integrację z dowolnym łącznikiem. Bezprzewodowy czujnik ruchu RCR-01 pozwala na załączenie i wyłączenie oświetlenia pod wpływem detekcji ruchu przekazując sygnał na przykład do odbiornika ROP-01. RNL-01 to typ nadajnika do umieszczenia na podłodze lub innej płaskiej powierzchni. Umożliwia zdalne sterowanie odbiornikami Exta Free. Wszystkie opisane nadajniki przeznaczone są do sterowania lokalnego w obszarze budynku gdzie zostały zainstalowane. Kontrolery Exta Free EFC-01 i EFC-02 dają możliwość wirtualizacji wszystkich nadajników. Poprzez bezpłatną aplikację zainstalowaną na tablecie lub smartphonie w łatwy sposób możemy sterować wszystkimi odbiornikami. W tej kategorii znajdziesz właśnie szerer rozwiązań Exta Free ZAMEL.