Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Wybierz kolor
Seria
więcej... mniej
Sposób montażu
Krotność
Cena
Filtruj

Wyłączniki typu światło zwierne

Włączniki zwierne typu światło

W tej grupie produktów zebrano osprzęt elektroinstalacyjny obejmujący łączniki zwierne typu światło, zwane inaczej wyłącznikami chwilowymi. Łączniki zwierne działają na zasadzie przycisku z odbijającą sprężyną. Po puszczeniu klawisza sprężyna odbija i wraca do stanu początkowego. Włącznik światła zwierny stosowany jest często na klatkach schodowych, razem z automatem schodowym, który pozwala ustawić długość świecenia światła. Wyłączniki chwilowe, takie jak przyciski typu światło lub przyciski dzwonkowe posiadają zwykle jeden klawisz z piktogramem.


Przyciski do światła z piktogramem żarówki

W przypadku tej grupy zebrano tu włączniki z logiem żarówki. Osprzęt ten dokonuje chwilowego załączenia obwodu. Po puszczenia klawisza wyłącznik odbija i rozłącza obwód. Takie łączniki zwierne typu światło sprawdzą się na klatkach schodowych, korytarzach czy innych ciągach komunikacyjnych, gdzie chcemy zapalać światło na określony czas. Przyciski do światła mogą być łącznikami podtynkowymi, jak i natynkowymi mechanizmami łącznikowymi. Zgrupowano tu zarówno łączniki IP20, ale także przyciski hermetyczne, które można zamontować w pomieszczeniach narażonych na wilgoć czy kurz np. na korytarzach do piwnicy, kotłowni czy suszarni. W ofercie znajdziemy także łączniki zwierne z podświetleniem. Takie przyciski do światła z modułem podświetlającym ułatwiają zlokalizowanie przycisku na ciemnej klatce czy w innej przestrzeni. Włączniki chwilowe do światła mogą występować w różnych kolorach, od tych najbardziej klasycznych: białych, beżowych, brązowych po modele satynowe, metaliczne lub matowe. Część z mechanizmów łącznikowych może należeć do serii modułowych, które wymagają dokupienia dodatkowej ramki. Dzięki temu możesz konfigurować osprzęt w dowolnych układach i kolorach. Znajdziemy tu też włączniki kompletne, bez konieczności dobierania osobnej ramki.


Producenci osprzętu elektroinstalacyjnego

Wśród produktów znajdziemy osprzęt elektryczny od różnych producentów np. osprzęt KARLIK, osprzęt OSPEL pochodzące z różnych linii produktowych, dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów.