Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Kategorie
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Wybierz kolor
Seria
Sposób montażu
Krotność
Cena
Filtruj

Inteligentny dom

Inteligentny dom

Technologia Inteligentnego Domu pozwala automatycznie sterować na odległość wieloma urządzeniami w naszym domu — między innymi światłem, bramą wjazdową czy roletami antywłamaniowymi. W sklepie internetowym interblue.pl znajdziesz podzespoły, sterowniki, czujniki i odbiorniki pozwalające na zautomatyzowanie i wygodne sterowanie poszczególnymi urządzeniami za pomocą smartfona, czy komputera.
Jeżeli boisz się, że technologia inteligentnego domu nie sprawdzi się u Ciebie, na początek wybierz proste urządzenia domowego użytku sterowane pilotem — na przykład żarówkę SMART LED, w której pilotem możesz zmieniać kolor i natężenie światła. Równie dobrym i atrakcyjnym cenowo wyborem będzie zdalnie sterowane gniazdo elektryczne, w którym jednym przyciskiem możesz włączyć lub wyłączyć przepływ prądu w podłączonych do niego urządzeniach.

 

Technologia Inteligentnego Domu 

Inteligenty dom to do nie tak dawna pojęcie abstrakcyjne kojarzące się z czymś zaawansowanym technologicznie, niedostępnym, a co najmniej bardzo kosztownym. Wraz z rozwojem technologii oraz powszechnym dostępem do internetu systemy inteligentnego domu stały się bardziej użyteczne i przystępne cenowo. System taki pozwala zwiększyć bezpieczeństwo i komfort mieszkania domowników. Daje on możliwość sterowania oświetleniem, roletami, ogrzewaniem, klimatyzacją, bramą wjazdową, systemem bezpieczeństwa.


EXTA FREE jako przykład systemu SmartDom

Jednym z producentów inteligentnego systemu sterowania jest polska firma Zamel, która oferuje kompleksowe rozwiązanie domu inteligentnego EXTA FREE. Jest to rozwiązanie, które cechuje się łatwym i szybkim montażem. Dzięki bezprzewodowej łączności nie ma potrzeby prowadzenia okablowania. W każdej chwili możliwe jest zwiększenie funkcjonalności zainstalowanych już elementów systemu o nowe moduły. W ofercie mamy do wyboru szeroką gamę odbiorników EXTA FREE montowanych w puszkach instalacyjnych lub wbudowanych bezpośrednio w obudowach opraw oświetleniowych i innych odbiorników. Umożliwiają one sterowanie oświetleniem, roletami, ogrzewaniem, klimatyzacją, bramą wjazdową czy garażową. Sterowanie wszystkimi odbiornikami może odbywać się przy użyciu bezprzewodowego pilota, który w zależności od potrzeb użytkownika może obsługiwać od dwóch do ośmiu kanałów. Dla przykładu pilotem 2-kanałowym możemy obsłużyć sterowanie bramą garażową.


Funkcjonalności systemów inteligentnego domu

Funkcjonalność pojedynczych odbiorników możemy znacząco podnieść poprzez zintegrowanie ich z centralnym urządzeniem, które łączy wszystkie odbiorniki i czujniki nadając im funkcjonalność domu inteligentnego, jakim jest Exta Free Kontroler EFC-01 i EFC-02. W zależności od zastosowanego modelu umożliwiają one sterowanie odbiornikami i monitorowanie stanu czujników poprzez sieć z poziomu smartfona lub tabletu po zainstalowaniu darmowej aplikacji w wersji na Android i iOS, niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdujemy. Dodatkowo do systemu możemy dołączyć zestaw czujników takich jak, czujnik zalania, czujnik kontaktronowy wykorzystywany do detekcji otwarcia okien i drzwi, czujnik temperatury oraz czujnik natężenia oświetlenia. Wszystkie te nadajniki i czujniki w połączeniu z kontrolerem tworzą integralny system inteligentnego domu obsługiwany z urządzeń, które w dzisiejszych czasach każdy ma przy sobie. Aplikacja daje nam możliwość grupowania nadajników znajdujących się w domu, z podziałem na poziom (parter, piętro) pomieszczenia, w jakim się znajdują lub ze względu na rodzaj obsługiwanego urządzenia np. rolet, oświetlenia, ogrzewania, co ułatwia ich sterowanie, dzięki edytowalności ikonek i nazw w systemie. Ciekawą opcją w aplikacji jest funkcja sceny. Pozwala ona na definiowanie przez użytkownika określonych sekwencji zdarzeń, które następują po sobie lub jednocześnie. Mogą one być realizowane z poziomu aplikacji lub fizycznych pilotów po naciśnięciu ikony lub przypisanego przycisku. W podobny sposób możemy ustawić zdefiniowane sekwencje zdarzeń, które będą wykonywać się automatycznie zgodne z określonym harmonogramem, na przykład po zachodzie słońca o 21 rolety zamykają się i w pomieszczeniu lub na zewnątrz załącza się oświetlenie. Bardziej zaawansowaną i inteligentną opcją jest definiowanie zdarzeń lub ich sekwencji, których wykonanie będzie uzależnione od spełnienia warunków logicznych pochodzących od czujników lub informacji od nadajników. Na przykład roleta i oświetlenie nie będzie już załączane o konkretnej godzinie, jak miałoby to miejsce z ustawionym harmonogramem, tylko po wykryciu przez czujnik niskiego natężenia oświetlenia charakterystycznego dla zapadającego zmierzchu. Wszystkie dane pochodzące z czujników są przedstawione w czytelny sposób w darmowej aplikacji.


Zamel - kompatybilność urządzeń w systemach inteligentnego domu

Dodatkowo możliwa jest obsługa wideofonów firmy Zamel z poziomu urządzenia mobilnego , jak również zarządzanie systemem monitoringu opartego o kamery IP, taką funkcjonalność daje nam kontroler EFC-1. Jak widać system inteligentnego domu daje nam szeroki zakres doboru odbiorników i czujników, który w elastyczny sposób można dopasować do swoich potrzeb i tym samym poprawić komfort życia w domu. Wybrane modele sterowników, nadajników, kontrollerów, odbiorników czy pilotów Exta Free znajdziemy właśnie w kategorii SMARTDOM.