Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Kategorie
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Cena
Filtruj

Liczniki energii elektrycznej

Liczniki energii elektrycznej — wskaźniki zużycia energii elektrycznej 

Liczniki i wskaźniki energii elektrycznej z dużą dokładnością pokazują dokładny stan zużycia prądu w naszym domu. To właśnie na podstawie ich pomiarów wystawiane są i kontrolowane rachunki za zużycie pomiarów energii elektrycznej. Rozróżniamy dwa podstawowe rodzaje liczników energii elektrycznej: liczniki jednofazowe oraz liczniki trójfazowe. Jeżeli Twój stary licznik posiada zbyt mały wyświetlacz, uniemożliwiający dokładnie odczytanie pomiarów, wymień go na nowoczesny licznik energii elektrycznej z dużym wyświetlaczem LED. Dzięki niemu łatwo odczytasz i skontrolujesz aktualne zużycie prądu w Twoim domu i unikniesz błędów w rozliczeniach z energetyką.

Liczniki energii elektrycznej wzorcowane i legalizowane

Wskaźniki/Liczniki energii elektrycznej, to grupa produktów przeznaczonych do wskazywania stanów zużycia energii elektrycznej. Urządzenia charakteryzuje wysoka klasa dokładności i szeroki zakres temperaturowy, zostały wyprodukowane i przetestowane zgodnie z międzynarodowymi normami. Wskaźniki służą do pomiaru mocy czynnej, zawierają wyjścia impulsowe umożliwiające przesyłanie informacji o aktualnym zużyciu energii. Dane wyświetlane są na wyświetlaczu LCD.


Rodzaje liczników energii elektrycznej

Wskaźniki energii elektrycznej wyróżniają się kompaktowymi wymiarami, oraz łatwością montażu na szynie DIN. Wykorzystywane są głównie do współpracy z prądem znamionowym. Obsługują od jednej do trzech faz. Liczniki umożliwiają realizację zaawansowanych projektów sterowania “inteligentnymi” budynkami.  W grupie zebrano liczniki różnych producentów o odmiennych parametrach technicznych. Znajdziemy tu liczniki BEMKO, F&F czy ZEMEL.