Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Cena
Filtruj

Programatory czasowe

Proste programatory czasowe mechaniczne i cyfrowe

Programatory czasowe to funkcjonalne urządzenia pozwalające na zaoszczędzenie energii podczas codziennych czynności. Za sprawą włączników czasowych możemy ustawić okres działania światła, licznych urządzeń AGD czy też bojlera odpowiedzialnego za grzanie wody. Programatory czasowe to akcesoria elektryczne dostępne w ofercie sklepu interblue dzielące się na:


  •  programatory czasowe elektryczne
  •  programatory czasowe mechaniczne.

Rodzaje programatorów do ustawiania czasu działania urządzeń elektrycznych

Te pierwsze wyposażone są w układ elektroniczny. Jest to rozwiązanie bardzo precyzyjne pozwalające na dokładne określenie czasu działania poszczególnych urządzeń. W programatorach mechanicznych czas ustawiany jest natomiast za pomocą pokrętła. Ten programator czasowy w porównaniu do programatora elektrycznego charakteryzuje się mniejszą dokładnością oraz głośniejszą pracą. Programatory czasowe posiadają możliwość ustawienia cykli pracy na dwa sposoby. Może odbywać się to zarówno w ujęciu dziennym jak i tygodniowym z różną dokładnością programowania. Montaż włączników czasowych odbywać się może bezpośrednio za pomocą gniazda elektrycznego bądź też poprzez szynę DI W . W oferice posiadamy urządzenia takich firm jak np. BEMKO czy EMOS.