Termometry pogodowy to niezbędne i jednocześnie proste w użyciu urządzenie, służące głównie do pomiaru temperatury. Tradycyjne rtęciowe termometry zostały zastąpione nowoczesnymi i bardziej designerskimi, elektrycznymi pomiarami temperatury z różnymi dodatkowymi funkcjami. Są dwa typy termometrów elektronicznych: bezprzewodowe i przewodowe. Popularny producent EMOS w swojej ofercie posiada zróżnicowany i solidny wybór termometrów. 

 

Termometr elektroniczny zewnętrzny bezprzewodowy i przewodowy 

Termometry elektroniczne to najprostsze w obsłudze urządzenia służące do pomiaru temperatury oraz bardziej dokładniejsze niż jego odpowiednik czyli termometr rtęciowy. Zarówno termometr bezprzewodowy jak i przewodowy mają tę samą funkcję, jednak różnią się zasilaniem. Termometr bezprzewodowy posiada czujnik, który umieszczamy na zewnątrz i bieżące informację są widoczne na ekranie wewnątrz pomieszczenia. Termometr przewodowy posiada sondę którą musimy również umieścić na zewnątrz, jednak całość musi być ze sobą cały czas połączona. Te rozwiązania są tak samo funkcjonalne i dokładne. 

 

Stację pogodowe

Bardzo wygodne, precyzyjne i proste w obsłudze stacje pogodowe zaliczane są do termometrów bezprzewodowych. Oprócz pomiaru temperatury posiada również funkcję prognozowania pogody, tym różni się od tradycyjnego termometru. Dodatkowe funkcję jakie może posiadać to np. budzik, godzinę, kalendarz, czy nawet projektor pokazujący na ścianie aktualne informację. Stacja pogodowa zazwyczaj jest w wersji bezprzewodowej, gdzie czujnik ustawiamy na zewnątrz a ekran w wygodnym miejscu wewnątrz. Są również mniej popularne czyli z przewodem, wtedy kabel z czujnikiem musimy ustawić na zewnątrz a ekran we wewnątrz. Jest to idealne rozwiązanie dla osób interesujących się meteorologią i niechcący zaskoczyć się złą pogodą. 

 

Termometr okienny 

Marka EMOS w ofercie posiada termometr okienny z przyssawkami, który idealnie sprawdzi się dla starszych osób. Został wyposażony w duże cyfry, dzięki czemu możemy z łatwością odczytać temperaturę panująca na zewnątrz. Dodatkowym plusem jest również miernik wilgotności oraz dokładne pomiary. Polecany Szczególnie dla osób słabowidzących, ponieważ można odczytać temperaturę z dużej odległości. Termometr zasilany jest bezprzewodowo na jedna baterię AAA co dotykowo ułatwi komfort użytkowania. 

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze termometrów?

 - Pierwsza i najważniejsza kwestia to dokładność pomiaru najlepiej aby mierzy temperaturę z dokładnością do 0,1°

  - Warto też zwrócić uwagę na podświetlany ekran to z pewnością ułatwi nam odczyt temperatury 

  - Informacja o stanie poziomu baterii.