Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Wybierz kolor
Seria
Sposób montażu
Krotność
Cena
Filtruj

Gniazda telefoniczne

Typy gniazd telefonicznych

W tej grupie zebrano gniazda telefoniczne - jeden z rodzajów osprzętu elektroinstalacyjnego, który możesz zamontować w swoim biurze lub mieszkaniu. Gniazdo telefoniczne, jak sama nazwa wskazuje, jest niezbędne do korzystania z tradycyjnego telefonu stacjonarnego. Gniazda do obsługi telefonów dzielą się na osprzęt różnej klasy. Dzięki nim możliwe jest podpięcie telefonu do źródła zasilania. Gniazda telefoniczne mogą posłużyć także do podłączenia modemu telefonicznego, służącego do nawiązywania połączeń z siecią informatyczną. Gniazdo RJ do którego można podłączyć analogowy telefon, fax lub modem internetowy sprawdzi się w biurach, sekretariatach, rejestracjach czy przedpokoju w Twoim domu. Znajdziemy tu zarówno białe gniazdka do instalacji telefonicznych, jak i wersje kolorowe, dopasowujące się barwą do różnych aranżacji pomieszczeń. Gniazdo telefoniczne jest gniazdem służącym do dwukierunkowego przekazywania sygnałów. Każde z gniazd telefonicznych posiada inną liczbę i rodzaj wtyków.


Gniazda RJ11, a gniazda telefoniczne RJ12

Gniazda RJ11 KARLIK umożliwią Ci podpięcie pojedynczej linii telefonicznej, gniazda RJ12 mogą obsługiwać do 3 linii telefonicznych, a gniazda RJ14 obsługują dwie linie telefoniczne. Gniazda telefoniczne mogą być zarówno gniazdami telefonicznymi podtynkowymi, ale mogą pojawiać się również w formie natynkowych gniazd telefonicznych. Gniazda telefoniczne mogą występować również w formie połączonej np. jako gniazdo telefoniczno-komputerowe. Gniazda do telefonu stacjonarnego, oprócz różnej liczby wejść, mogą posiadać także różną liczbę styków i tak wyróżniamy tu np. gniazda 4 stykowe, bądź gniazda 6 stykowe. Gniazda do obsługi linii telefonicznych posiadają także różną estetykę wykonania. Dzięki tym gniazdom podłączenie telefonu i internetu na linii telefonicznej jest łatwe i przyjemne. Gniazda telefoniczne możesz także montować w pokojach hotelowych, korytarzach, holach czy w biurowcach. Zgrupowano tu produkty cenionych  producentów (KARLIK, Schneider), pochodzące z różnych serii, różniące się specyfikacją czy stylistyką wykonania. Wśród zebranych towarów z pewnością znajdziesz gniazdko techniczne spełniające wymagane parametry techniczne.