Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Wybierz kolor
Seria
więcej... mniej
Sposób montażu
Krotność
Cena
Filtruj

Wyłączniki schodowe

Włączniki schodowe z podświetleniem i bez podświetlenia

W tej podgrupie osprzętu elektroinstalacyjnego znajdziesz szereg łączników schodowych, które znajdą zastosowanie w Twoim domu, mieszkaniu, na schodach, korytarzach czy innych ciągach komunikacyjnych. Włączniki schodowe nazywa się również wyłącznikami klatkowymi. Takie przyciski na schody umożliwiają włączanie i wyłączanie światła z dwóch różnych miejsc. Idealne są np. na schody w Twoim domu, gdzie możesz na parterze włączyć jednym przyciskiem oświetlenie, a drugim na piętrze je zgasić. Łączniki schodowe należy montować w parach. W osobnej kategorii znajdziesz również włączniki krzyżowe, które montowane pomiędzy włącznikami schodowymi umożliwiają sterowanie oświetleniem na większej ilości pięter. Przyciski do oświetlania korytarzy czy schodów posiadają na klawiszu symbol schodków.


Łączniki schodowe pojedyncze, podwójne i łączone

Najczęściej spotykanymi łącznikami klatkowymi są włączniki jednoklawiszowe, ale dostępne są również włączniki schodowe podwójne. Przełączniki krzyżowe mogą posiadać dodatkowe funkcje. Pstryczki z podświetleniem ułatwiają lokalizację przycisku na ścianie. Łączniki klatkowe hermetyczne sprawdzą się w przestrzeniach narażonych na kurz czy wilgoć np. na schodach do piwnicy, czy do pralni. Takie włączniki światła często montuje się w dużych pomieszczeniach, gdzie dla wygody instalujesz włączniki w różnych miejscach po to, aby mieć do nich łatwy dostęp bez potrzeby przemieszczania się. Przełączniki klatkowe mogą występować w szerokiej gamie kolorystycznej. Najczęściej używanymi są białe łączniki schodowe. Natynkowe wyłączniki schodowe wyróżniają się wysokim stopniem szczelności, natomiast podtynkowe łączniki schodowe cechują się estetycznym wyglądem. Mechanizm łącznika schodowego może też występować w połączeniu np. z łącznikiem jednobiegunowym lub jako włącznik z gniazdem elektrycznym.


Modułowe włączniki schodowe cenionych producentów osprzętu

Do wybranych modeli wyłączników światła na schody lub długie korytarze można dobierać kolorowe ramki elektroinstalacyjne potęgujące ciekawe efekty wizualne i dające możliwość tworzenia różnych kombinacji rozmieszczenia mechanizmów łącznikowych w Twoim mieszkaniu. Wśród prezentowanego asortymentu znajdziesz osprzęt elektryczny różnych producentów takich jak OSPEL, KARLIK czy Schneider.