Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Wybierz kolor
Seria
więcej... mniej
Sposób montażu
Krotność
Cena
Filtruj

Wyłączniki jednobiegunowe

Włączniki pojedyncze do załączania i wyłączania światła

W tej kategorii zgrupowano w jednym miejscu elementy osprzętu elektroinstalacyjnego pod nazwą : łączniki jednobiegunowe. Jest to podgrupa łączników instalacyjnych do załączania i wyłączania instalacji elektrycznych np. instalacji oświetleniowej. Łączniki jednobiegunowe wyposażone są w jeden klawisz, zwykle bez żadnych piktogramów. Łączniki te działają na zasadzie przełączników dla jednego obwodu, tzn. że sprężyna nie odbija z powrotem po puszczeniu przycisku, przeciwnie do np. łączników zwiernych typu światło lub przycisków dzwonkowych. Takie łączniki bistabilne do załączania i wyłączania oświetlenia można instalować w domach, w pokojach, na korytarz, w urzędach, przy wejściach do pomieszczeń, czy tuż obok drzwi. Takie łączniki pojedyncze stosowane są najczęściej w małych pomieszczeniach z jednym wejściem jako przełącznik do oświetlenia lub wentylacji pomieszczenia.


Włączniki klawiszowe pojedyncze - zastosowanie

W Polsce najpopularniejszą formą łączników są włączniki klawiszowe, ale w ofercie niektórych producentów spotkać możemy łączniki w stylu amerykańskim tzw. wyłączniki dźwigniowe. Włączniki jednoklawiszowe mogą występować także jako pstryczki z podświetleniem. Elementy podświetlające przycisk ułatwiają jego szybką lokalizację np. w ciemnym korytarzu czy na klatce. Łączniki jednobiegunowe to zarówno podtynkowe włączniki światła o smukłej budowie i estetycznym montażu, ale i natynkowe przełączniki oświetlenia o podwyższonej hermetyczności, idealne do piwnicy, garaży, pralni czy innych pomieszczeń narażonych na działanie kurzu i wilgoci. Włączniki jednobiegunowe w różnych kolorach ( białe, beżowe, srebrne, czarne, matowe, błyszczące ), dzięki bogatej kolorystyce i możliwości dokupienia (w wybranych modelach) estetycznej ramki stają się prawdziwą ozdobą ściany. Ramki na łączniki dostępne są w ciekawych gamach barw i różnych fakturach ( ramki z efektem szkła, ramki imitujące drewno, ramki pastelowe ). 


Zestawy gniazd i łączników natynkowych

Znajdziesz tu także mixy wybranych elementów osprzętu, czyli np. zestawy składające się z łącznika i gniazdka. Takie rozwiązania pozwalają na zaoszczędzenie miejsca na ścianie. Dzięki wyłącznikom światła możesz sterować pracą lampy w swoim salonie, oświetleniem w łazience czy w toalecie, a także oświetleniem biurowym. Łączniki jednobiegunowe do oświetlenia produkowane są z materiałów odpornych na zarysowanie, blaknięcie, a także z takiego tworzywa, które łatwo utrzymać w czystości. Wśród osprzętu elektrycznego różnych producentów znajdziemy włączniki, odpowiadające naszym potrzebom i gustom.