Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Wybierz kolor
Seria
Sposób montażu
Krotność
Cena
Filtruj

Czujniki ruchu

Elektroniczne czujniki ruchu

W tej podgrupie zebrano jeden z typów osprzętu elektroinstalacyjnego, jakim są elektroniczne czujniki ruchu. Elektroniczny czujnik ruchu służy do automatycznego załączania źródeł światła oraz sprzętu sygnalizacyjnego (np. w domowych systemach alarmowych). Czujniki ruchu KARLIK czy czujniki ruchu OSPEL charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz długotrwałym użytkowaniem, bez żadnych awarii i zakłóceń. Takie elektroniczne czujniki ruchu mogą automatycznie włączać oświetlenie w momencie wykrycia ruchu (np. w momencie wejścia do pokoju czy korytarzu) oraz wyłączać je po upływie indywidualnego ustawienia czasu świecenia. Wybrane elektroniczne czujniki ruchu mogą współpracować z klasycznymi żarówkami, oświetleniem halogenowym, ale i z oświetleniem ledowym.


Podtynkowe czujniki ruchu elektroniczne

Czujniki ruchu podtynkowe mogą różnić się zasięgiem detekcji, kątem wykrywania czy zakresem regulacji załączania i wyłączania oświetlenia lub sprzętów alarmowych. Dzięki elektronicznym detektorom ruchu możesz stworzyć inteligentną przestrzeń w swoim domu czyli tzw. smartdom. Dzięki temu podnosisz nie tylko komfort użytkowania i przebywania w wybranych pomieszczeniach, ale i oszczędzasz na rachunkach za prąd, poprzez racjonalne wykorzystywanie oświetlenia. Czujniki ruchu dopuszkowe mogą występować w różnych wariantach kolorystycznych i w różnej stylistyce wykonania. Zwykle wykonane są z materiałów odpornych na zmianę koloru czy uszkodzenia mechaniczne. Elektroniczne czujniki ruchu wyróżniają się prostym montażem i intuicyjną obsługą. Wybrane warianty np. czujnik DCR-1 DECO KARLIK mogą pracować w kilku różnych trybach np.  mogą działać jako zwykły włącznik do światła (tryb on), jako włącznik światła z wykrywaczem ruchu lub jako czujnik ruchu zarządzający oświetleniem odpowiednio dopasowany do warunków zewnętrznych (noc-dzień). Elektroniczne czujniki ruchu posiadające funkcję losowego chwilowego włączania i wyłączania światła mogą sprawdzić się świetnie podczas naszej nieobecności w domu. Symulując zapalanie się światła mogą odstraszyć potencjalnych złodziei.