Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Kategorie
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Cena
Filtruj

Aparatura modułowa

Aparatura modułowa służy do zabezpieczania instalacji elektrycznych przed zwarciami i przeciążeniami wywołanymi nadmiernym używaniem urządzeń i sprzętów elektrycznych. W jej skład wchodzą wyłączniki nadprądowe, wyłączniki różnicowoprądowe, szyny grzebieniowe lub kołkowe, skrzynki rozdzielcze i bezpiecznikowe. W interblue.pl znajdziesz wysokiej jakości aparaturę modułową znanych i cenionych producentów takich jak Eaton, Moeller, czy Legrand. Zobacz oferowane przez nas produkty, takie jak skrzynki elektryczne albo obudowy bezpieczników i wybierz coś dla siebie.

Aparatura modułowa przemysłowa i domowa

Aparatura modułowa dostępna w sklepie internetowym Interblue to aparatura modułowa firmy Schneider, aparatura modułowa firmy Eaton, aparatura modułowa firmy Moeller czy aparatura modułowa firmy Legrand. Modułowa aparatura zabezpieczająca montowana, aby uzyskać skuteczną ochronę instalacji i urządzeń elektrycznych przed skutkami zwarć, przeciążeń i przepięć oraz ochronę przeciwporażeniową jej użytkowników.


Wyłączniki prądowe i inne akcesoria elektryczne

Aparatura zabezpieczająca dla domu to przede wszystkim wyłączniki nadprądowe i wyłączniki różnicowoprądowe. Nowa konstrukcja dolnego zaczepu montażowego umożliwia niezależne wypięcie wyłącznika różnicowo prądowego bez demontażu sąsiednich urządzeń połączonych szyną łączeniową w jednym rzędzie. Montaż w rozdzielnicy wielu wyłączników nadprądowych obok siebie, pozwala na wykorzystanie elementów łączeniowych, takich jak szyny grzebieniowe lub kołkowe. Istotne w działaniu ochronnika przepięć bez względu na zastosowaną klasę, jest posiadanie instalacji uziemiającej o bardzo dobrych parametrach z małym oporem elektrycznym. Jeśli ten opór będzie zbyt duży, prąd udarowy wywołany uderzeniem pioruna zamiast przez ochronnik przepięciowy, może popłynąć przez instalację elektryczną i spalić sprzęt wpięty w danej chwili do gniazd. Szyny prądowe nie służą do mocowania aparatury modułowej do skrzynki rozdzielczej. Zadaniem toru prądowego jest zapewnienie dopływu prądu do wszystkich urządzeń.


Rodzaje szyn prądowych

Szyny grzebieniowe izolowane posiadają wystające styki łączeniowe z wyglądu przypominających grzebień. Szyny prądowe miedziane są w odmianach 1-biegunowych, 2-biegunowych, 3-biegunowych oraz 4-biegunowych. Można także spotkać szyny łączeniowe o przekrojach 10 i 16 mm2. Odległość między kolejnymi zębami wynosi tu 125 mm, a prąd znamionowy przez nie przepływający nie może przekroczyć 63 A. Szyny montażowe z ocynkowanej stali lub miedziane, służą montażowi włączników różnicowoprądowych, wyłączników nadprądowych czy innych urządzeń elektronicznych aparatury modułowej.


Skrzynki bezpiecznikowe natynkowe i podtynkowe

Stosuje się je w skrzynkach rozdzielczych w domach, jak również i przemyśle. Rozdzielnica elektryczna jest elementem instalacji elektrycznej w której montujemy wyłączniki służące do łączenia, przerywania oraz rozdziału obwodów elektrycznych w połączeniu z stycznikami, przekaźnikami do sterowania. Bezpieczniki elektryczne, wyłączniki instalacyjne, wyłączniki różnicowoprądowe, ograniczniki przepięć, montujemy dla ochrony instalacji.W tej kategorii znajdziesz produkty odpowiednio pogrupowane w mniejsze podkategorie, dla łatwiejszego wyszukiwania towarów o wybranych parametrach i rodzajach.