Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij

9000

Dostępnych artykułów elektrycznych

99%

Produktów dostępnych od ręki

24h

Towar wysyłamy w ciągu 24h

30

Dni na zwrot towaru

Kategorie
Kolor
więcej... mniej
Producent
więcej... mniej
Przedział Mocy
więcej... mniej
Cena
26 167
Marki

Wentylatory biurkowe i podłogowe

Wentylatory biurkowe i podłogowe do domu i biura

Wentylacja pomieszczenia z użyciem wydajnych wentylatorów biurkowych i podłogowych wpływa na ochłodzenie pomieszczeń i zapewnienie w nim większej ilości świeżego powietrza. Wentylatory na biurko wyposażone są w stabilną podstawę, co sprawia, że mogą być stawiane nawet na nierównej powierzchni bez obawy o przewrócenie. Wentylatory biurkowe produkowane o mocy dostosowanej do średnicy śmigła, a dla wentylatorów kolumnowych do liczby skrzydełek. Wentylatory biurkowe oferują z reguły moc od 10 do 40 W, natomiast stojące od 40 do 60 W. W przypadku wentylatorów kolumnowych najczęściej jest to około 40 W. Wentylatory biurkowe są urządzeniami przydatnymi przede wszystkim w takiej sytuacji, kiedy chcemy ochłodzić tylko siebie, nie zakłócając przy tym komfortu termicznego innych osób. Ich niska podstawa sprawia, że bez najmniejszego problemu mieszczą się na biurku lub stole.

Przydatne funkcje wiatraków stojących i biurkowych

Dzięki obrotowej głowicy, jedno urządzenie może objąć zasięgiem większy obszar. Są niewielkich rozmiarów, a ich waga zależy od materiału z jakiego zostały wykonane, ułatwieniem ich przenoszenia jest uchwyt. Można je ustawić w miejscu o ograniczonej powierzchni. Kolory w których produkowane są wentylatory biurkowe z tworzywa sztucznego to najpopularniejsze białe i czarne. Jednak coraz częściej możesz nabyć w jednym kolorze lub zmontowany z kolorowych elementów. Wentylatory metalowe produkowane w eleganckim kolorze chromu i szerokiej gamie trwałych kolorów pastelowych. Posiadają regulację kąta nachylenia i obrotowe głowic. Średnica wentylatorów biurkowych wynosi od 10 do 40cm, a wentylatorów podłogowych od 40 do 60cm.

Zalety wentylatorów chłodzących podłogowych

Większość modeli ma możliwość regulacji prędkości obrotów, dzięki niej łatwo ustawisz siłę strumienia powietrza. Zdecydowanie większość wentylatorów działa na napięcie 230 V, ale również dostępne są stojące biurkowe wiatraczki zasilane z gniazda USB 5V niezastąpione przy pracy przy komputerze w upalne dni. Zarówno wiatrak biurkowy, jak i stojący posiada biegi, które pozwalają nam na wybór szybkości obrotów śmigła Zdecydowanie najszerszą grupą wentylatorów przenośnych są klasyczne modele ze śmigłem. W obrębie tej grupy wyróżnić można modele biurkowe oraz  wentylatory stojące na podłodze. Pierwsza grupa to urządzenia niewielkie, ze śmigłami o rozpiętości nieprzekraczającej 40-50 cm. Zanim wybierzesz wentylator przenośny, przeczytaj na co zwrócić uwagę.

Wentylatory śmigłowe, a wentylatory kolumnowe

Wybierając tradycyjne urządzenie śmigłowe, należy zwrócić uwagę na rozpiętość łopatek śmigła. Im szersze, tym większa efektywność pracy wentylatora. Aby wentylator był wygodny w przenoszeniu, powinien być wyposażony w specjalny uchwyt do przenoszenia oraz mieć miejsce na nawinięcie przewodu. Najważniejszą różnicą między urządzeniami tradycyjnymi a modelami kolumnowymi jest ich budowa.

Czy warto wybrać wentylator kolumnowy?

Modele kolumnowe zajmują znacznie mniej miejsca, dzięki czemu sprawdzą się w pomieszczeniach o małej powierzchni. Wentylator, by był bezpieczny, musi być wyposażony w metalowy korpus, wewnątrz którego obraca się śmigło. Kwestią istotną jest także stabilność podstawy. Zawsze należy zwracać na nią uwagę. Jeśli zastanawiałeś się wcześniej nad zakupem małego urządzenia grzewczego, a teraz potrzebny jest wentylator, dobrym pomysłem będzie zakup termowentylatora, który i ogrzeje, i ochłodzi.