Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Wybierz kolor
Seria
Sposób montażu
Cena
Filtruj

Czujniki ruchu

Nasze elektroniczne czujniki ruchu umożliwią automatyczne włączanie oświetlenia w Twoim domu lub firmie. Czujniki ruchu do oświetlenia nie tylko pozwalają to na oszczędność energii, ale także zapewniają luksus samodzielnie zapalającego się światła, tam gdzie jesteś. Nasze nowoczesne czujki ruchu mają duży zasięg działania. Niektóre czujniki ruchu, które sprzedajemy, mają kilka trybów pracy, takie jak opóźnienie włączenia światła lub funkcję wykrywania światła dziennego, przez co Twoje nowoczesne oświetlenie domowe będzie odpalać się tylko po zmierzchu. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi czujnikami ruchu do użytku wewnętrznego oraz zewnętrznego. 

Czujniki ruchu wewnętrzne i zewnętrzne

Czujniki ruchu to coraz bardziej popularne urządzenia, dzięki którym możesz zorganizować przestrzeń wokół siebie w sposób bezpieczny i funkcjonalny. Detektory ruchu i zmierzchu oferowane w tej kategorii posiadają różne parametry techniczne, dopasowane do indywidualnych wymagań użytkowników. Czujniki w zależności od stopnia ochrony mogą być montowane wewnątrz pomieszczeń lub na zewnątrz. Różnią się od siebie też kątem widzenia, który może mieścić się w różnych przedziałach - 160, 180 lub 360 stopni. Czujniki z sensorami ruchu charakteryzują się również zróżnicowanym zasięgiem działania i wychwytywania przemieszczania się obiektów. Dzięki tym przełącznikom zapomnisz o problemach z szukaniem w ciemności włącznika światła. Szczególnie jest to przydatne rozwiązanie na klatkach schodowych czy przed wejściami do budynków mieszkalnych

Czujka ruchu jak podłączyć?

Jeśli chcesz zaoszczędzić na rachunkach za energię, warto zainwestować w czujnik ruchu do oświetlenia w swoim domu. Przed podłączeniem czujnika ruchu do oświetlenia w domu, koniecznie trzeba wyłączyć zasilanie dla pełnego bezpieczeństwa. Schemat podłączenia zawsze jest dostarczany przez producenta w instrukcji obsługi dołączonej do produktu. Podłączenie czujnika ruchu zgodnie z określonymi oznaczeniami przewodów jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa i poprawnego działania urządzenia. 

Dla zasilania 230 V należy pamiętać, że brązowy przewód to przewód fazowy L, a niebieski to przewód neutralny N. Natomiast w przypadku zasilania 12 V należy wiedzieć, że czerwony przewód to przewód dodatni, a czarny ujemny. 

Stosując się do wskazówek z instrukcji montażu i pracując na wyłączonym zasilaniu, podłączanie detektora ruchu nie powinno być trudne. 

Jak wybrać odpowiedni elektryczny czujnik ruchu?

Czujka ruchu do oświetlenia to innowacyjne urządzenia, ale ich modele różnią się od siebie znacząco. Wybór odpowiedniego elektrycznego czujnika ruchu może wydawać się nieco skomplikowany, ale warto poświęcić czas na dokładne zastanowienie się nad kilkoma kluczowymi czynnikami. Przede wszystkim, warto rozważyć, gdzie dokładnie zamierzasz umieścić czujnik ruchu oraz jak duży musi być jego zasięg detekcji. Następnie, należy wziąć pod uwagę kąt detekcji czujnika, aby detektor ruchu do oświetlenia działał skutecznie w wybranym przez Ciebie miejscu. Warto zastanowić się również, jakie funkcje dodatkowe mogą okazać się przydatne. Dobry detektor ruchu będzie posiadał funkcje takie jak możliwość ustawienia precyzyjnych timerów, czy wbudowany czujnik zmierzchu. Z całą pewnością ważnym czynnikiem jest również maksymalne obciążenie czujnika ruchu, które pozwoli Ci stwierdzić czy możesz go bezpiecznie podłączyć w danym miejscu. 

Zasada działania detektorów ruchu

Wykrywanie obecności może odbywać się na różnych zasadach. Na rynku dostępne są urządzenia wykorzystujące różne sposoby detekcji:

  • Mikrofalowe czujniki ruchu sprawdzą się najlepiej w środku pomieszczeń. Wykorzystują one zjawisko fal elektromagnetycznych, cechują się dobrą wykrywalnością ruchu w kierunku od i do czujnika. Ich precyzja działania jest niezwykle skuteczna - mogą reagować na ruch obiektu za drzwiami, szybami, meblami, a nawet cienkimi ściankami działowymi. Kolejną grupą są detektory PIR - tak zwane pasywne czujniki ruch na podczerwień. Reagują one zwykle na ruch poprzeczny.

  • W czujkach PIR detekcja ruchu odbywa się na zasadzie pomiaru zmiany temperatury otoczenia. Czujniki ruchu na podczerwień znajdą zastosowanie w biurach, przedsiębiorstwach, podejściach czy podjazdach. Nadają się też zwykle do użytku na zewnątrz budynków.


Zastosowanie czujek ruchu

W tej gamie produktów znaleźć można też czujniki zmierzchowe. Zakup czujnika może być też dobrą inwestycją w bezpieczeństwo Twoich obiektów, ponieważ mogą odstraszyć potencjalnych intruzów zapalając światło po zbliżeniu się osoby do Twojej posesji. Czujniki zmierzchu pozwolą oszczędzać energię włączając oświetlenie, kiedy się ściemni i wyłączając świtem bez konieczności ingerencji ze strony człowieka.Większy wybór automatów zmierzchowych znajdziesz w kategorii: sterowanie oświetleniem- automaty zmierzchowe. W tej kategorii znajdziemy czujniki przeznaczone do różnego montażu: zarówno czujniki ruchu dopuszkowe, jak i czujniki natynkowe.