Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Wybierz kolor
Seria
Sposób montażu
Cena
Filtruj

Czujniki ruchu

Czujniki ruchu wewnętrzne i zewnętrzne

Czujniki ruchu to coraz bardziej popularne urządzenia, dzięki którym możesz zorganizować przestrzeń wokół siebie w sposób bezpieczny i funkcjonalny. Detektory ruchu i zmierzchu oferowane w tej kategorii posiadają różne parametry techniczne, dopasowane do indywidualnych wymagań użytkowników. Czujniki w zależności od stopnia ochrony mogą być montowane wewnątrz pomieszczeń lub na zewnątrz. Różnią się od siebie też kątem widzenia, który może mieścić się w różnych przedziałach - 160, 180 lub 360 stopni. Czujniki z sensorami ruchu charakteryzują się również zróżnicowanym zasięgiem działania i wychwytywania przemieszczania się obiektów. Dzięki tym przełącznikom zapomnisz o problemach z szukaniem w ciemności włącznika światła. Szczególnie jest to przydatne rozwiązanie na klatkach schodowych czy przed wejściami do budynków mieszkalnych


Zasada działania detektorów ruchu

Wykrywanie obecności może odbywać się na różnych zasadach. Na rynku dostępne są urządzenia wykorzystujące różne sposoby detekcji:

  • Mikrofalowe czujniki ruchu sprawdzą się najlepiej w środku pomieszczeń. Wykorzystują one zjawisko fal elektromagnetycznych, cechują się dobrą wykrywalnością ruchu w kierunku od i do czujnika. Ich precyzja działania jest niezwykle skuteczna - mogą reagować na ruch obiektu za drzwiami, szybami, meblami, a nawet cienkimi ściankami działowymi. Kolejną grupą są detektory PIR - tak zwane pasywne czujniki ruch na podczerwień. Reagują one zwykle na ruch poprzeczny.

  • W czujkach PIR detekcja ruchu odbywa się na zasadzie pomiaru zmiany temperatury otoczenia. Czujniki na podczerwień znajdą zastosowanie w biurach, przedsiębiorstwach, podejściach czy podjazdach. Nadają się też zwykle do użytku na zewnątrz budynków.


Zastosowanie czujek ruchu

W tej gamie produktów znaleźć można też czujniki zmierzchowe. Zakup czujnika może być też dobrą inwestycją w bezpieczeństwo Twoich obiektów, ponieważ mogą odstraszyć potencjalnych intruzów zapalając światło po zbliżeniu się osoby do Twojej posesji. Czujniki zmierzchu pozwolą oszczędzać energię włączając oświetlenie, kiedy się ściemni i wyłączając świtem bez konieczności ingerencji ze strony człowieka.Większy wybór automatów zmierzchowych znajdziesz w kategorii: sterowanie oświetleniem- automaty zmierzchowe. W tej kategorii znajdziemy czujniki przeznaczone do różnego montażu: zarówno czujniki ruchu dopuszkowe, jak i czujniki natynkowe.