Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Wybierz kolor
Sposób montażu
Krotność
Barwa światła
Przedział Mocy
Cena
Filtruj

Zasilacze LED

Zasilacze do ledów

Gdzie znaleźć najlepsze zasilacze LED? Odpowiedź na to pytanie jest prosta — w sklepie internetowym Interblue! Pośród asortymentu interblue.pl dostępne są uniwersalne zasilacze do ledów z regulacją napięcia, zasilacze do oświetlenia ledowego, zasilacze impulsowe, ale i wiele więcej! Warto zapoznać się z ofertą Interblue. Znaleźć można tam dobrej jakości zasilacze LED, w dodatku dostępne są one w przystępnych cenach. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem sklepu interblue.pl. Jednocześnie licząc, że znajdziesz tam zasilacz LED, którego szukasz!

Zasilacze do oświetlenia ledowego

Oświetlenie LED to nowoczesna i energooszczędna alternatywa dla oświetlenia klasycznego. Jednak taśm i modułów LED nie da się zasilić w tak prosty sposób, jak tradycyjnych żarówek, ponieważ spowodowało by to zwarcie i uszkodzenie instalacji. W tej kategorii zebrano różnego rodzaju zasilanie do ledów. Każdy moduł oświetlenia opierający się na technologii LED do poprawnego działania wymaga zastosowania zasilacza, sterownika lub transformatora LED, który przetworzy napięcie sieciowe 230V na prąd stały 12V. Możemy wyróżnić dwie metody zasilania napięciową i prądową. Zasilanie ze stabilizacją napięciową to najtańsze i bardzo dobre rozwiązanie do zasilania 12 woltowych taśm i modułów LED. W skrócie polega ona na tym, że obciążenie źródłem światła zasilacz będzie wyrównywał do 12 volt, a w zależności od mocy diod LED natężenie prądu będzie zmieniane. Zaletą zastosowania tego rodzaju zasilaczy 12V jest brak efektu migotania.


Dobór zasilacza led do oświetlenia 

Przy doborze zasilacza LED należy zwrócić uwagę na odpowiednią moc i pamiętać o tym, aby pozostawić pewien zapas mocy, co pozwoli zwiększyć jego żywotność. W zależności od przeznaczenia i mocy montowanego oświetlenia mamy do wyboru kilka rodzai zasilaczy do LED. Desktopowe zasilacze np. firmy TELFORCEONE nie muszą być zabudowywane, posiadają wtyczkę do zasilania, kompaktowe wymiary, łatwo umieścić je w niewidocznym miejscu. Zasilacze modułowe z potencjometrem produkowane między innymi przez firmę EcoEnergy umożliwiają regulację napięcia, a aluminiowy korpus obudowy dobrze odprowadza ciepło. Zasilacz do puszki led pozwala na dyskretne zamontowanie modułu sterującego pracą oświetlenia w puszcze instalacyjnej. Zasilacze do taśmy LED to np. zasilacze 12V, zasilacze 24V czy impulsowe zasilacze do led.