Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij

9000

Dostępnych artykułów elektrycznych

99%

Produktów dostępnych od ręki

24h

Towar wysyłamy w ciągu 24h

30

Dni na zwrot towaru

Producent
więcej... mniej
Przedział Mocy
więcej... mniej
Cena
18 99
Marki

Zasilacze LED

Zasilacze do oświetlenia ledowego

Oświetlenie LED to nowoczesna i energooszczędna alternatywa dla oświetlenia klasycznego. Jednak taśm i modułów LED nie da się zasilić w tak prosty sposób, jak tradycyjnych żarówek, ponieważ spowodowało by to zwarcie i uszkodzenie instalacji. W tej kategorii zebrano różnego rodzaju zasilanie do ledów. Każdy moduł oświetlenia opierający się na technologii LED do poprawnego działania wymaga zastosowania zasilacza, sterownika lub transformatora LED, który przetworzy napięcie sieciowe 230V na prąd stały 12V. Możemy wyróżnić dwie metody zasilania napięciową i prądową. Zasilanie ze stabilizacją napięciową to najtańsze i bardzo dobre rozwiązanie do zasilania 12 woltowych taśm i modułów LED. W skrócie polega ona na tym, że obciążenie źródłem światła zasilacz będzie wyrównywał do 12 volt, a w zależności od mocy diod LED natężenie prądu będzie zmieniane. Zaletą zastosowania tego rodzaju zasilaczy 12V jest brak efektu migotania.


Dobór zasilacza led do oświetlenia 

Przy doborze zasilacza LED należy zwrócić uwagę na odpowiednią moc i pamiętać o tym, aby pozostawić pewien zapas mocy, co pozwoli zwiększyć jego żywotność. W zależności od przeznaczenia i mocy montowanego oświetlenia mamy do wyboru kilka rodzai zasilaczy do LED. Desktopowe zasilacze np. firmy TELFORCEONE nie muszą być zabudowywane, posiadają wtyczkę do zasilania, kompaktowe wymiary, łatwo umieścić je w niewidocznym miejscu. Zasilacze modułowe z potencjometrem produkowane między innymi przez firmę EcoEnergy umożliwiają regulację napięcia, a aluminiowy korpus obudowy dobrze odprowadza ciepło. Zasilacz do puszki led pozwala na dyskretne zamontowanie modułu sterującego pracą oświetlenia w puszcze instalacyjnej. Zasilacze do taśmy LED to np. zasilacze 12V, zasilacze 24V czy impulsowe zasilacze do led.