Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Wybierz kolor
Seria
Sposób montażu
Krotność
Cena
Filtruj

Regulatory oświetlenia

Przyciski do zmiany natężenia oświetlenia

W tej sekcji znajdziesz,z istotny ze względu na możliwość obniżenia kosztów energii elektrycznej, typ osprzętu elektroinstalacyjnego jakim są regulatory oświetlenia, zwane też ściemniaczami.  Urządzenia te regulują intensywność oświetlenia w naszym salonie, sypialni czy innym pomieszczeniu. Ściemniacze mogą regulować intensywność światła w szerokim zakresie od 0 do 100 % całkowitej mocy światła.


Rodzaje regulatorów do oświetlenia

W tej kategorii znajdziemy regulatory do oświetlenia tradycyjnego oraz ściemniacze do LEDów. Występują tu ściemniacze przyciskowo - obrotowe, regulatory oświetlenia na pilota czy ściemniacze dotykowe. Tradycyjne ściemniacze mogą współpracować z oświetleniem typu 230V. Do żarówek energooszczędnych i ledowych należy dobierać odpowiednie regulatory jasności światła specjalnie przystosowane do pracy z tego typu oświetleniem, czyli ściemniacze led 230V. Elektroniczne ściemniacze mogą być urządzeniami zdalnie sterowanymi np. za pomocą pilota. Wtedy możemy kontrolować oświetlenie bez wstawania z kanapy czy fotela. Bardziej zaawansowane ściemniacze mogą także regulować pracę wentylacji, ogrzewania czy żaluzji. Wśród produktów znajdziemy modele różnych producentów, w różnych wersjach kolorystycznych i o zróżnicowanych parametrach. Ściemniacz do lamp czy żyrandoli, oprócz zmniejszenia rachunków za prąd nadaje pokojom ciekawe efekty wizualne, tworząc odpowiedni nastrój do czytania, oglądania telewizji czy spożywania posiłków. Do wybranych ściemniaczy możemy dobrać ramki dekoracyjne w różnych kolorach, tak by jak najlepiej dopasować osprzęt do stylu posiadanych ścian.


Ściemniacze do Ledów

Ściemniacze obrotowe DECO do ledów cechują się intuicyjną i łatwą obsługą poprzez obracanie pokrętła. Dzięki zamontowaniu ściemniaczy do światła tworzymy oświetlenie, które nie męczy naszych oczu i stwarza przyjemną atmosferę w naszym domu. Wśród regulatorów oświetlenia do lamp producentów, takich jak KARLIK czy OSPEL z pewnością znajdziesz taki towar, który spełni Twoje oczekiwania. Ściemniacze z tworzywa sztucznego, łatwego do utrzymania w czystości i odporne na uszkodzenia będą cieszyć Cię długotrwałym i bezawaryjnym użytkowaniem.