Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Wybierz kolor
Seria
więcej... mniej
Sposób montażu
Krotność
Cena
Filtruj

Wyłączniki krzyżowe

Zastosowanie wyłączników krzyżowych w połączeniu z łącznikami schodowymi

Włączniki schodowe są niezwykle pomocne przy sterowaniu oświetleniem z różnych miejsc, na przykład gdy włączając oświetlenie na parterze wchodzimy na górę i chcemy je wyłączyć na piętrze. Sprawa ulega zmianie, jeśli oświetleniem chcielibyśmy sterować z trzeciego miejsca np. na spoczniku schodowym, wtedy z pomocą przychodzą łączniki krzyżowe montowane między dwa wyłączniki schodowe. W tej kategorii znajdziemy właśnie ten typ osprzętu elektrycznego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć większej liczby łączników krzyżowych, jeśli zachodzi taka potrzeba. Oprócz klatek schodowych łączniki schodowe znajdują zastosowanie w długich ciągach komunikacyjnych czy wewnątrz pomieszczeń typu: hol, korytarz. Z pośród bogatej oferty włączników krzyżowych takich firm jak KARLIK, OSPEL, KONTAKT możemy wybrać łączniki podtynkowe montowane w puszkach za pomocą zacisków gwintowych.


Warianty i typy łączników krzyżowych

Występują one w różnych wersjach kolorystycznych, z ramką lub bez. Mogą być montowane w ramkach modułowych wraz z innym osprzętem. Dla lepszej widoczności i poprawy bezpieczeństwa dostępne są łączniki krzyżowe z podświetleniem. W ofercie dostępne są też modele z nadrukowanymi piktogramami na klawiszach. Prócz łączników podtynkowych w ofercie znajdują się też włączniki krzyżowe natynkowe. Posiadają one zazwyczaj podwyższony stopień szczelności, dzięki czemu można je montować w garażach, piwnicach, magazynach, czy tarasach, a więc tam gdzie będą narażone na utrudnione warunki atmosferyczne.