Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Wybierz kolor
Seria
Sposób montażu
Krotność
Barwa światła
Przedział Mocy
Cena
Filtruj

Osprzęt - produkty uzupełniające

Asortyment uzupełniający przy montażu gniazd i łączników

Osprzęt elektryczny - produkty uzupełniające, to kategoria produktów, akcesoriów do różnego rodzaju łączników, gniazd elektrycznych czy przełączników. W tej kategorii znajdziemy ramki uzupełniające, które służą do osadzania podtynkowych gniazd i wyłączników w wersji modułowej, a dodatkowo stanowią element wykończeniowy i ozdobny. W zależności od ilości instalowanych obok siebie modułów możemy dobrać odpowiednią ramkę zazwyczaj od jednej do pięciokrotnej, która możemy zainstalować w orientacji pionowej lub pionowej. Dla przykładu w podwójnej ramce możemy umieścić obok siebie gniazdko elektryczne i gniazdo antenowe, a ramka wypełniająca pozwoli na zniwelowanie nieestetycznych szczelin między ścianą, a zamontowanym osprzętem. W zależności od producenta i serii produktów mamy do wyboru rożne kształty i kolory ramek. Dobierając ramkę do włącznika lub innego urządzenia należy zwrócić uwagę, z jakiej serii pochodzą moduły, ponieważ produkty są ze sobą kompatybilne w zakresie danej serii, z jakiej pochodzą.


Rodzaje osprzętu uzupełniającego

Ramki do kontaktu możemy dobierać spośród oferty kliku producentów takich jak Karlik czy  Ospel. W kategorii produktów uzupełniających znajdziemy też dekle. Są to uniwersalne pokrywy służące do zamykania podtynkowych puszek instalacyjnych. Występują one w różnych wymiarach. Aby prawidłowo osadzić włącznik, gniazdko lub inny moduł natynkowo potrzebna nam będzie puszka montażowa. Jest to kolejny produkt dostępny w opisywanej kategorii. Puszki, podobnie jak ramki, kompatybilne są ze sobą w zakresie danej serii produktu. Sprawdzają się one idealnie w miejscach, gdzie nie ma możliwość prowadzenia instalacji podtynkowej lub jest to utrudnione. Występują w różnych wersjach kolorystycznych, jak i różnych krotnościach. W kategorii osprzęt produkty uzupełniające dostępne są również kostki montażowe, przeznaczone do prawidłowego zamontowania zaślepki w ramce, jak i pazurki montażowe, które służą do montażu ramek instalacyjnych.