Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki

Oczyszczacze powietrza

Zadbaj o jakość powietrza w swoim domu dzięki naszym nowoczesnym oczyszczaczom powietrza. Urządzenia oczyszczające powietrze poprawiają znacznie parametry powietrza, zapewniając zdrowy i komfortowy dom dla Ciebie i Twojej rodziny. Dzięki filtrom, jonizacji powietrza oraz automatycznemu działaniu z timerem, możesz mieć pewność, że powietrze w Twoim domu jest wolne od drobnoustrojów i zanieczyszczeń oraz przyjemne dla nosa. Wybierz nowy oczyszczacz powietrza w naszym sklepie i ciesz się świeżością oddechu każdego dnia.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Jak działają oczyszczacze powietrza?

Oczyszczacze powietrza to urządzenia, które pozwalają na utrzymanie czystego i zdrowego powietrza w pomieszczeniach. Urządzenie oczyszczające powietrze opiera się na filtracji powietrza, która usuwa z niego szkodliwe zanieczyszczenia i drobnoustroje (grzyby, wirusy, bakterie, roztocza, pyłki, dym papierosowy, smog). Najczęściej wykorzystuje się trzy rodzaje filtrów: HEPA, węglowe oraz UV. Filtry HEPA usuwają z powietrza cząsteczki o wielkości do 0,3 mikrometrów, w tym kurz, pyłki, czy bakterie. Filtry węglowe z kolei zatrzymują szkodliwe gazy i zapachy, dzięki czemu powietrze w pomieszczeniu jest bardziej świeże i przyjemne w odbiorze. Natomiast filtry UV to niewidoczne dla ludzkiego oka promienie ultrafioletowe, które zabijają szkodliwe drobnoustroje znajdujące się w powietrzu. Dzięki tym filtrom oczyszczacze powietrza są w stanie skutecznie poprawić jakość powietrza w naszym domu czy biurze, co przekłada się na lepsze samopoczucie i zdrowie.

Oczyszczacz powietrza UV - co to za urządzenie?

Oczyszczacze powietrza UV to nowoczesne urządzenia zaprojektowane z myślą o skutecznej poprawie jakości powietrza w pomieszczeniach. Działanie tego rodzaju oczyszczaczy polega na wykorzystaniu promieniowania ultrafioletowego, które niszczy wirusy, bakterie oraz grzyby w powietrzu. Urządzenie oczyszczające powietrze UV pozwala również na usuwanie zanieczyszczeń chemicznych oraz zapachów, co wpływa na zwiększenie komfortu życia w domu lub biurze. Oczyszczacz powietrza UV to świetna inwestycja dla alergików, osób z problemami oddechowymi oraz dla tych, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie oraz zdrowie swoich bliskich.

Zyskaj czyste powietrze w domu. 

Oczyszczacze powietrza to urządzenia kompleksowe z układem filtrującym powietrze. Mają na celu usunąć z pomieszczeń składniki takie jak: smog, pyły, lotne związki organiczne, alergeny, bakterie i wirusy oraz są odpowiedzialne za usuwanie kurzu w pomieszczeniach. Oczyszczacze szczególnie przydatne są dla osób mieszkających w zanieczyszczonych miastach, mających problemy z oddychaniem i zmagających się z alergią. Takie urządzenia oczyszczające powietrze najbardziej potrzebne są  w okresach wiosennych, gdzie pylenie jest najsilniejsze.

Działanie oczyszczaczy powietrza. 

Oczyszczacze potrafią wyłapać mikroskopijne cząsteczki, które unoszą się w powietrzu. Działają na zasadzie rozprzestrzeniania się w powietrzu jonów oczyszczających, które usuwają nieprzyjemne zapachy i niebezpieczne dla zdrowia cząsteczki. Ta technologia pomaga również niszczyć bakterie, roztocza, wirusy i pleśń.

Zadbaj o komfort oddychania w domu.

Dzięki pracy oczyszczaczy powietrza możemy odczuć w pomieszczeniu ulgę i komfort w oddychaniu. Utrzymanie takich urządzeń nie obciąży naszego budżetu. Podstawowe dwie zasady, na które trzeba zwrócić uwagę przy wybieraniu oczyszczaczy to: wydajność, czyli ile powietrza przefiltruje w ciągu określonego czasu i głośność urządzenia, niektóre takie sprzęty nie nadają się np. do sypialni gdyż za bardzo hałasują.