Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Kategorie
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Wybierz kolor
Sposób montażu
Krotność
Przedział Mocy
Cena
Filtruj
Marki

Osprzęt siłowy

Osprzęt siłowy

Osprzęt siłowy to produkty i akcesoria elektryczne związane z prądem trójfazowym, czyli z doprowadzeniem trzeciej fazy do instalacji w pomieszczeniu. Daje nam to dodatkowe korzyści np. możliwość korzystania z urządzeń o większej mocy, a także możliwość podziału instalacji elektrycznej na trzy niezależne od siebie sieci. W osprzęcie siłowym wyróżnia się kilka kategorii takie jak: gniazda siłowe, wtyki siłowe, łączniki krzywkowe, zestawy zasilające, wyłączniki alarmowe i akcesoria. Znajdą one zastosowanie np. w mieszkaniach czy w warsztatach.


Gniazda siłowe

Gniazda siłowe to gniazda wykorzystywane w instalacjach prądu trójfazowego, czyli prądu o większej mocy niż standardowy prąd z pierwszej fazy. Dzięki wykorzystaniu trzech faz nie jest obciążana instalacja tak, jak miałoby to miejsce w przypadku jednej fazy, ponieważ prąd płynie równomiernie w każdej z trzech faz. Gniazda wtykowe siłowe znajdą zastosowanie w miejscach, gdzie wykorzystuje się sprzęty o bardzo wysokim poborze mocy np. na poligonach wojskowych czy w zakładach przemysłowych. Prąd trzeciej fazy jest stosowany również w mieszkaniach do podłączenia kuchenki indukcyjnej czy innych sprzętów zużywających dużo mocy. Gniazda siłowe dzielą się na trzy kategorie takie jak: gniazda siłowe przenośne, gniazda siłowe stałe oraz gniazda siłowe tablicowe. Różnią się między sobą przeznaczeniem oraz parametrami.


Wtyki siłowe

Wtyki siłowe tak jak gniazda przeznaczone są do instalacji prądu trójfazowego. Aby podpiąć urządzenie do gniazda siłowego konieczne jest posiadanie odpowiedniej wtyczki. Większość dostępnych wtyczek są urządzeniami przenośnymi oraz są przystosowane tak, abyśmy jak najszybciej i jak najwygodniej mogli podłączać i odłączać przewody. Inwestując w wtyczkę siłową należy zwrócić uwagę na specyfikację produktu oraz wymagania urządzenia, do którego zamierzamy ją podłączyć. Wtyki siłowe dzielą się na m.in. wtyczki izolacyjne przenośne, wtyczki izolacyjne przenośne kątowe, wtyczki szybkozłacza oraz wtyczki odbiornikowe. Wtyki siłowe można również zastosować w montażu przedłużaczy.