Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Cena
Filtruj

Sterowniki i odbiorniki

Sterowniki i odbiorniki

Odbiorniki inteligentnego bezprzewodowego systemu sterowania inteligentnym domem Exta Free firmy Zamel, to urządzenia służące do odbioru sygnału pochodzącego z różnego rodzaju nadajników wchodzących w skład Exta Free. Odbiorniki ze względu na sposób montażu możemy podzielić na dopuszkowe, montowane na szynie TH-35, wkręcane w oprawę oświetleniową z gwintem E27 lub bezpośrednio do gniazda sieciowego 230V. Odbiorniki dopuszkowe mogą być montowane w puszkach instalacyjnych natynkowych i podtynkowych lub zabudowane w oprawach oświetleniowych i innych odbiornikach. Do tego typu odbiorników należy ROP-01 1-kanałowy odbiornik, który służy do odbioru sygnału z nadajników systemu Exta Free np. pilota p-256/8 i za jego pośrednictwem steruje np. jednym źródłem oświetlenia, model ROP-02 posiada dwa niezależne kanały. Dwukanałowy odbiornik ROP-05 i 3-kanałowy ROP-06 przeznaczone są do sterownia źródłami światła w instalacjach niskonapięciowych. Wszystkie te odbiorniki w połączeniu z nadajnikami systemu EXTA FREE firmy ZAMEL umożliwiają realizacje 5 trybów pracy: załączanie, wyłączanie, tryb monostabilny, bistabilny oraz opóźnione wyłączenie. Radiowy ściemniacz RDP-01 współpracuje z żarówkami tradycyjnymi, halogenami zasilanymi przez transformator elektroniczny. Oprócz funkcji ściemniania posiada też funkcję sterowania czasowego oraz pamięć ustawionego poziomu natężenia oświetlenia. Do sterowania jasnością monochromatycznych źródeł światła LED dedykowany jest sterownik RDP-02, natomiast do sterowania lampami LED z diodami RGB sprawdzi się odbiornik RDP-11. Sterowanie może odbywać się przy współpracy z wybranymi nadajnikami lub dedykowanym pilotem RGB P-260, jak również z poziomu urządzeń mobilnych, przy zastosowaniu kontrolera Exta Free EFC-01 lub EFC-02.


Sterowanie pracą rolet

Do sterowania pracą rolet system Exta Free posiada dwa sterowniki SRP-02 i centralny SRP-03, które umożliwią sterowanie istniejącą już instalacją kablową, jak też bezprzewodowo w ramach systemu Exta Free. Oprócz odbiorników do rolet mamy też możliwość sterować bezprzewodowo pracą bram wjazdowych i garażowych montując sterownik ROB-01. Odbiorniki radiowe ROM-01 i ROM-10 przeznaczane są do montażu w rozdzielniach elektrycznych na szynie DIN 35mm. Za ich pośrednictwem możliwe jest sterowanie radiowe poprzez użycie dowolnego nadajnika z systemu Extra Free. Radiowy wyłącznik oświetleniowy RWL-01 umożliwia sterowanie źródłem światła bezpośrednio w oprawie oświetleniowej. Gniazda zdalnie sterowane RWG-01 i RWG-01K bez przeróbek i ingerencji w instalacje elektryczną montowane do gniazdka sieciowego, pozwalają na bezprzewodowe sterowanie podłączonym odbiornikiem za pośrednictwem nadajników Exta Free. Zdalne wyłączniki GSM GRD-01 i GRM-10 sterowane przy użyciu telefonu komórkowego poprzez sieć GSM i wyłącznik LAN GRL-01 przy pomocy sieci komputerowej i wydawanych komend w przeglądarce internetowej, pozwalają na sterowanie odbiorników, bez względu na to, gdzie przebywamy pod warunkiem, że znajdujemy się w zasięgu telefonii komórkowej lub sieci internet. Rozwiązania Smartdom uczynią Twoje życie jeszcze bardziej komfortowym.