Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij

9000

Dostępnych artykułów elektrycznych

99%

Produktów dostępnych od ręki

24h

Towar wysyłamy w ciągu 24h

30

Dni na zwrot towaru

Producent
więcej... mniej
Cena
20 60
Marki

Wyłączniki zmierzchowe

Automaty zmierzchowe do sterowania oświetleniem

Wyłącznik zmierzchowy służy do automatycznego sterowania oświetleniem lub innymi odbiornikami w zależności od natężenia naświetlenia. Włączanie i wyłączanie oświetlenia za pomocą automatu zmierzchowego realizowane jest za pomocą czujnika zmierzchu, który mierzy natężenie światła słonecznego i przy określonej wartości progowej, którą ustawiamy potencjometrem następuje załączenie lub wyłączenie oświetlenia. Urządzenia te idealnie nadają się do sterowania oświetleniem ulic, placów, ogrodów,parków oraz wystaw i reklam.


Wyłączniki zmierzchowe F&F

Jednym z producentów automatów zmierzchowych jest firma F&F, która posiada w swojej ofercie serię wyłączników zmierzchowych AZH. Automaty zmierzchowe w zależności od modelu mogą posiadać wewnętrzną lub zewnętrzną światłoczułą sondę zamkniętą w hermetycznej obudowie. Automatyczne włączniki zmierzchowe posiadają układ opóźniający załączenie i wyłączanie oświetlenia dzięki czemu niwelowane są zakłócenia pochodzące z otoczenia np. rozbłyski spowodowane przez wyładowania atmosferyczne. W ofercie dostępne są włączniki zmierzchowe przystosowane do pracy z różnym napięciem. Wyłącznik zmierzchowy to dobre rozwiązanie dla gospodarstw domowych jak i przemysłu. Przyczyniają się do obniżenia zużycia energii poprzez załączanie i wyłączania źródeł światła i innych odbiorników tylko w pożądanym przez nas czasie W tej kategorii znajdziesz wyłączniki zmierzchowe F&F, w korzystnych cenach.