Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Cena
Filtruj

Wyłączniki zmierzchowe

Automaty zmierzchowe do sterowania oświetleniem

Wyłącznik zmierzchowy służy do automatycznego sterowania oświetleniem lub innymi odbiornikami w zależności od natężenia naświetlenia. Włączanie i wyłączanie oświetlenia za pomocą automatu zmierzchowego realizowane jest za pomocą czujnika zmierzchu, który mierzy natężenie światła słonecznego i przy określonej wartości progowej, którą ustawiamy potencjometrem następuje załączenie lub wyłączenie oświetlenia. Urządzenia te idealnie nadają się do sterowania oświetleniem ulic, placów, ogrodów,parków oraz wystaw i reklam.


Wyłączniki zmierzchowe F&F

Jednym z producentów automatów zmierzchowych jest firma F&F, która posiada w swojej ofercie serię wyłączników zmierzchowych AZH. Automaty zmierzchowe w zależności od modelu mogą posiadać wewnętrzną lub zewnętrzną światłoczułą sondę zamkniętą w hermetycznej obudowie. Automatyczne włączniki zmierzchowe posiadają układ opóźniający załączenie i wyłączanie oświetlenia dzięki czemu niwelowane są zakłócenia pochodzące z otoczenia np. rozbłyski spowodowane przez wyładowania atmosferyczne. W ofercie dostępne są włączniki zmierzchowe przystosowane do pracy z różnym napięciem. Wyłącznik zmierzchowy to dobre rozwiązanie dla gospodarstw domowych jak i przemysłu. Przyczyniają się do obniżenia zużycia energii poprzez załączanie i wyłączania źródeł światła i innych odbiorników tylko w pożądanym przez nas czasie W tej kategorii znajdziesz wyłączniki zmierzchowe F&F, w korzystnych cenach.