Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Cena
Filtruj

Przekaźniki czasowe

Rodzaje przekaźników czasowych

Przekaźniki czasowe możesz zakupić w naszym sklepie internetowym Interblue. Przekaźniki czasowe dostępne są w obudowach instalacyjnych i obudowach przemysłowych. Przekaźnik czasowy może być dedykowany zakresowi napięć sterowania od 12 do 240 V AC/DC dla przekaźnika uniwersalnego i od 12 do 24V AC/DC lub od 230 do 240V AC dla przekaźnika dwufunkcyjnego. Przekaźniki czasowe w obudowach instalacyjnych, służą do sterownia w układach automatyki domowej i przemysłowej. Przekaźniki czasowe cechują się dużą funkcjonalnością oraz odpowiadają one najnowszym wymaganiom technicznym, co potwierdzają firmy licznymi certyfikatami jakości. Przekaźnik czasowy doskonale sprawdzi się w systemach ogrzewania, wentylacji i oświetlenia do sterowania i kontroli. Produkowane są przekaźniki zarówno jednofunkcyjne, jak i wielofunkcyjne.


Funkcje przekaźników czasowych

Przekaźnik czasowy może realizować kilka funkcji. Przede wszystkim możliwe jest opóźnione załączanie i wyłączanie. Czynność w tym zakresie może być realizowana cyklicznie w ustawionych odstępach czasu i przerwy. Wyróżnia się kilka rodzajów przekaźnika czasowego: jednofunkcyjne, uniwersalne, dwufunkcyjne. Szerokie możliwości zakresów czasowych sprawiają, że procesy czasowe mogą trwać od 0,05 s do 100 godzin, a czynności mogą być realizowane cyklicznie w nastawionych odstępach czasu. Przeglądając ofertę producentów, zauważymy przekaźniki jednofunkcyjne, dwufunkcyjne, czterofunkcyjne, wielofunkcyjne, z opóźnionym opadaniem. Przekaźniki czasowe to nowoczesne urządzenia cyfrowe. Montowane w instalacjach wymagających dokładnych ustawień i sterowania. W zaawansowanych modelach uwzględnia się wyświetlacze cyfrowe a programowanie odbywa się poprzez przyciski na przednim panelu, które można wyłączyć celem uniemożliwienia wprowadzenia zmian. W przemyśle instaluje się modele o podwyższonym stopniu ochrony IP 66.


Automatyka domowa i przemysłowa z F&F

Firma F&F produkuje automatykę, którą oferujemy w naszym sklepie internetowym Inter blue. Oferta firmy to ponad to produkty takie jak: automat zmierzchowy, automat schodowy i czujnik zaniku fazy. Obecnie oferta F&F to zakres obejmujący urządzenia do automatyki w domu i przemyśle. Przekaźnik czasowy model PCA 512 producenta F&F to przekaźnik czasowy awersyjny z opóźnionym wyłącznikiem. Przekaźnik ten dedykowany jest do sterowania czasowego układami automatycznymi stosowanym w wentylacji, ogrzewaniu i oświetleniu. Znajdzie zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i gospodarstwach domowych. Programowalny przekaźnik posiada zakres czasowy i nastaw czasu nastawimy za pomocą pokręteł. Lampki LED o kolorze zielonym i czerwonym sygnalizują zmiany trybu pracy przekaźnika. Zielona lampka LED sygnalizuje podanie napięcia zasilającego, czerwona lampka LED sygnalizuje zamknięcie styku i odmierzanie nastawionego czasu pracy. Przekaźniki montujemy na szynie w skrzynce elektrycznej rozdzielczej wewnętrznej jak i zewnętrznej.