Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Cena
Filtruj

Przekaźniki bistabilne

Rodzaje przekaźników bistabilnych

Przekaźniki bistabilne to grupa produktów, które umożliwiają załączenie oświetlenia lub innego urządzenia z kilku różnych punktów za pomocą równolegle połączonych przycisków sterujących. Przekaźnik bistabilny działa tak, że pierwsze naciśnięcie przycisku załącza przekaźnik, drugie naciśnięcie wyłącza. Nowością są wielofunkcyjne 1 lub dwukanałowe przekaźniki bistabilne montowane w puszkach podtynkowych Ø60. Łatwe w montażu i niezwykle proste w obsłudze systemu bezprzewodowego sterowania urządzeniami codziennego użytku. Pozwalają na zdalne sterowanie oświetleniem, płynną regulację jasności oświetlenia, sterowanie roletami, żaluzjami, markizami, bramami wjazdowymi i garażowymi oraz innymi urządzeniami w domu. Współpracują z nadajnikami zdalnego sterowania F&Wave.


Przekaźniki bistabilne F&F

Nowością firmy F&F jest przekaźnik bistabilny jednokanałowy o symbolu FW-R1P-P oraz dwukanałowy o symbolu FW-R2P-P. Zasięg działania tych przekaźników w otwartej przestrzeni bez obecności czynników zakłócających urządzeń sterowanych drogą radiową oscyluje w granicach 100m. W warunkach zabudowy oraz w obecności źródeł zakłóceń takie jak linie energetyczne, nadajniki, itp. rzeczywisty zasięg może być mniejszy. Zasięg można poprawić przez bezpośrednią retransmisję modułów znajdujących się wzajemnie w swoim zasięgu. Firma F&F to czołowy producent automatyki na rynku polskim w tym wspomnianych przekaźników bistabilnych, ale i automatów zmierzchowych, automatów schodowych i czujników zaniku fazy. Strategia firmy opiera się na stałym poszerzaniu oferty i zajmowaniu atrakcyjnych nisz rynkowych.


Produkty oferowane przez F&F

Obecnie firma F&F sukcesywnie poszerza gamę produktów. Jednym z nich jest system F&Wave czyli prosta automatyka do domu. F&Wave to łatwy w montażu i niezwykle prosty w obsłudze system bezprzewodowego sterowania urządzeniami codziennego użytku. Pozwala na zdalne sterowanie oświetleniem, płynną regulację jasności oświetlenia, sterowanie roletami, żaluzjami, markizami, bramami wjazdowymi i garażowymi oraz innymi urządzeniami w domu przy wykorzystaniu pilotów, istniejących przycisków naściennych oraz nadajników pod przyciski. System obejmuje odbiorniki urządzenia wykonawcze wyprodukowane w wersji do montażu w puszce podtynkowej Ø60 oraz do montażu na szynie TH-35 (szerokość 1 modułu tj. 17,5 mm). Obok odbiorników w systemie F&Wave występują również nadajniki, wykonane jako podręczne piloty oraz w wersji do montażu w puszce podtynkowej. W skład systemu wchodzą następujące moduły: pojedynczy i podwójny przekaźnik bistabilny, sterownik rolet, ściemniacz uniwersalny, sterownik do LED, piloty wielokanałowe czy nadajnik pod przycisk.