Jeśli jesteś miłośnikiem unikalnych rozwiązań i aranżacji, w jakich przebywasz na codzień, a przy tym cenisz walory natury seria SIMON 54 będzie idealną propozycją dla Twoich wnętrz. Simon 54 Premium to nowoczesna linia osprzętu elektroinstalacyjnego KONTAKT SIMON oparta o niezawodne i łatwe w montażu mechanizmy, wyróżniająca się ciekawym kształtem oraz niezwykle bogatą kolorystyką. W tej linii produktów możesz uzyskać aż 66 zestawień kolorystycznych.

Kontakt Simon 54 – szeroka paleta barw

Mechanizmy kontaków i włączników Simon 54 to prawdziwa uczta, dla tych, którzy do kolorów i odcieni przywiązują dużą wagę. W tej linii podtynkowego osprzętu do domu znajdziemy 6 różnych kolorów modułów i aż 32 desenie ramek elektroinstalacyjnych (między innymi: antracyt, wenge, limonka, inox, złoty, srebrny). Dzięki tak różnym zestawieniom możesz dowolnie konfigurować i wybierać gniazda elektryczne, ściemniacze, regulatory czy sterowniki do rolet.

Jak montować osprzęt SIMON 54 Nature oraz SIMON 54 Premium?

Gniazda elektryczne czy łączniki Simon 54 to moduły, które są kompatybilne zarówno z ramkami Premium oraz ramkami Nature. Do wyboru w ofercie są zarówno ramki betonowe ramki szklane, metalowe, drewniane , pastelowe czy ramki metalizowane. Oferowane ramki mogą pomieścić różną liczbę elementów np. ramki pojedynczne, ramki potrójne czy ramki pięciokrotne. Przyciski dzwonkowe, łączniki świecznikowe czy inne typy osprzętu Kontakt Simon możesz montować w dwa różne sposoby np. jako części rozdetalowane, czyli każdy element kupowany jest osobno ( mechanizm+przycisk+ramka) lub jako gotowe moduły, do których dobiera się tylko ramkę.

Czym wyróżniają się ramki elektroinstalacyjne Kontakt Simon 54?

W tej serii nowoczesnego podtynkowego osprzętu Kontakt Simon znajdziemy szereg unikalnych rozwiazań podnoszących komfort użytkowania i estetykę wykończenia pomieszczeń. Na uwagę zasługują specjalne ramki do puszek karton-gisp, które idealnie przylegają do ścian, dzięki czemu unikamy efektu nieestetycznej szczeliny między ramką, a powierzchnią ściany. Wszystkie ramki przygotowane są, tak, że po dokupieniu uszelki stają się osprzętem hermetycznym IP44. Co ważne ramki wielokrotne są uniwersalne, to znaczy, że można je montować poziomo lub pionowo. Dopasowując się do nowych trendów firma oferuje także ciekawe ramki imitujące beton, które sprawdzą się w nowoczesnych przestrzeniach.

Jakie są zalety techniczne łączników instalacyjnych i gniazd elektrycznych Simon 54?

Łączniki Kontakt Simon, do sterowania pracą oświetlenia moga zostać wzbogacone o niebieskie podświetlenie LED, które świetnie wygląda w designierskich przestrzeniach. Gniazda podwójne lub kontakty pojedyczne Simon 54 wyposażone są w zabezpieczenia w postaci przesłon styków prądowych, co czyni je np. gniazdkami bezpiecznymi dla dzieci. W pojedynczych gniazdach podtynkowych zastosowano szybkozłącza, które umożliwiają prostszy montaż mechanizmów. W tej linii produktów znajdziemy np. łączniki jednobiegunowe, włączniki schodowe , łączniki żaluzjowe ,przyciski podwójne czy przyciski typu światło zwierne.

Nowoczesne rozwiązania elektroinstalacyjne – specjalistyczne rozwiązania w linii SIMON 54

Producent zadbał również o poszerzenie swojej oferty o szereg innowacyjnych rozwiązań dla Twojego domu, aby życie w nim było bezpieczniejsze i przyjemniejsze. Wsród nowinek tecznicznych znajdziemy np.

  • modułowe oprawy LED do podświetlania schodów czy korytarzy w wersjach z czujnikiem ruchu, bądź bez – idealne do sal kinowych , sal wykładowych itp.
  • puszki narożne – idealne do kuchni czy biura
  • dostępne modele z antybakteryjną powłoką z jonami srebra – idealne do szpitali, pokoi niemowlaków
  • ściemniacze do światła zdalnie sterowanie – pozwalają na ustawianie natężenie światła bez wstawania z fotela
  • podwójne gniazda z ładowarkami USB – do ładowania telefonów, tabletów
  • regulatory temperatury – świetne do sterowania klimatyzacją lub ogrzewaniem
  • modułowe czujniki zalania wodą – czujnik ostrzega o wycieku i zamyka zdalnie zawór wody
  • modułowe czujniki gazu ziemnego, LPG i metanu
  • modułowe radio cyfrowe