Gniazdo meblowe to funkcjonalna i estetyczna instalacja, która wypiera tradycyjne kontakty. Co to jest gniazdo meblowe? Mianowicie jest to po prostu ukryte gniazdo w blacie. Kiedy go potrzebujemy możemy wysunąć i po zakończeniu pracy bezproblemowo schować na swoje miejsce. Należy pamiętać aby w zasięgu jego przewodu zasilającego, znalazło się inne, do którego należy podłączyć listwę. W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór gniazd meblowych firmy ORNO, które zaoszczędzą nam miejsca oraz dodadzą nowoczesności w pomieszczeniu. 

 

Rodzaje gniazd meblowych

Gniazdo meblowe może być zarówno wysuwane z góry, od dołu oraz w poziomie. Gniazda w formie prostokątów wymagają najmniej przestrzenni, dlatego dopasują się niemal do każdego blatu. Okrągłe gniazda musza już być lepiej zaplanowane, ponieważ wymagany jest głębszy otwór, dlatego najlepiej umieścić je w kącie blatu. Mamy mnóstwo możliwości co do gniazd meblowych, mogą być zarówno wysuwane lub stałe z pokrywą, mogą się obracać lub wychylać oraz możemy zawiesić pod szafkami lub w kącie ściany. Dzięki szerokiemu wyborowi na rynku bezproblemowo dobierzemy gniazda meblowe do naszych potrzeb oraz budżetu jakim dysponujemy. 

 

Gdzie montować gniazda blatowe 

Ze względu na stałe zamontowanie gniazd meblowych, tak samo jak w przypadku tradycyjnych kontaktów, musimy mądrze rozplanować ich położenie. Najlepiej wybierzmy miejsce gdzie mamy sprzęt AGD, ponieważ tego rodzaju sprzęty będą najczęściej podłączane. Gniazda meblowe zazwyczaj nie są odporne na wodę, dlatego należy zachować szczególną ostrożność przy korzystaniu, jednak niektóre modele posiadają uszczelkę, która ma chronić przed zalaniem, jednak nie gwarantuje to 100% bezpieczeństwa przed zwarciem. Pokrywy gniazd występują w różnych kolorach, dlatego bez problemu dopasujemy kolor do stylu we wnętrzu.

 

Funkcję gniazd wpuszczanych w blat 

Gniazda meblowe, tak jak tradycyjne są wyposażone w uziemieni lub występują bez. Możemy również znaleźć bardzie designerskie rodzaje, które posiadają dodatkowo wejście na ładowarkę USB. Są modele wyposażone w kabel, który umożliwi podłączenie do sieci, dzięki czemu nie musimy się martwic o dobór odpowiedniego przewodu. Znajdziemy również gniazda z blokadą oraz posiadające włącznik. Tego rodzaju osprzęt zdecydowanie bardziej zadba o nasze bezpieczeństwo oraz ułatwi codzienne czynności.

 

Gniazda meblowe jest to idealne rozwiązanie, które wygląda estetycznie i elegancko. Charakteryzują się również, bezproblemowym montażem bez przyłączeń instalacyjnych, które występują w przypadku tradycyjnych gniazd ściennych. Takie rozwiązanie umożliwia szybki i wygodny dostęp do sieci zarówno wymagany w kuchni, biurze czy salonie. Szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom nowoczesnych gadżetów.