Lampki biurkowe to niezwykle ważne oświetlenie, które dba o nasz komfort pracy, skupinie czy też kreatywność a nawet samopoczucie. Dobranie odpowiednich lamp jest również niezwykle ważne dla naszych oczów, aby nasz wzrok nie uległ pogorszeniu należy zadbać o odpowiednią barwę oraz kąt padania światła. Rozwijająca się technologia umożliwia nam szeroki wybór oświetlenia z przeróżnymi funkcjami designerskimi np. takich jak: regulacja natężenia światła, kierunku świecenia czy nowoczesna konstrukcja. Producenci tacy jak: CANDELLUX, LEDEA, IDEUS, POLUX, EKO-LIGHT, EMOSKANLUX czy RUM-LUX, ułatwiają nam wybór odpowiednich lampek biurkowych dla naszego otoczenia i potrzeb, jednocześnie nie tracąc przy tym wyglądu, na co większość z nasz zwraca szczególną uwagę. 

 

Na co zwrócić uwagę przy stosowani lamek biurkowych 

Jedną z najważniejszych kwestii doboru oświetlenia na biurko jest barwa światła, warto wybrać taką, która jest najbardziej zbliżona do światła naturalnego, czyli barwę neutralną równą 4000K-5000K. W przeciwieństwie do innych barw, barwa neutralna nie obciąża i nie męczy wzroku. Obecnie niektóre lampki z wbudowanym źródeł światła LED posiadają funkcję regulacji barwy i natężenia światła, co ułatwi użytkowanie i ustawienie odpowiednego rodzaju światła. Drugą kwestią jest odpowiednie ustawienie, zalecane jest aby odległość od źródła świtała do blatu wynosiła około 35cm. Oraz jeżeli jesteśmy praworęczni należy ustawić lampkę po lewej stronie, a osoba leworęczna po prawej, w taki sposób podczas pisania nie zasłonimy strumienia światła. Jeżeli mam taką możliwość, starajmy się umieścić biurko jak najbliżej okna, zyskamy oświetlenie miejsca przez promienie słoneczne, które poprawią samopoczucie i pobudzą kreatywność. Światło naturalne również zadba o nasz wzrok.  

 

Styl w lampkach biurkowych 

Szczególnie w pokojach młodzieżowych ważna jest forma oświetlenia, która ma oryginalny i ciekawy kształt. Coraz częściej wybierane są lampki o wbudowanym źródle światła LED, które nie tylko są energooszczędne ale mają ponadczasowy wygląd. W obecnym czasie popularne są również lampki z miejscem na tradycyjną żarówkę np. stylu industrialnym lub skandynawskim, które charakteryzują się widocznymi żarówkami, dzięki czemu mają większy kąt rozpraszania światła. Lampa biurkowa to dodatkowe oświetlenie, które podkreśl i uzupełnia panujący styl w pomieszczeniu, więc należ pamiętać aby dobrać wygląd do panującego stylu. 

 

Funkcjonalne oświetlenie biurkowe 

Na rynku coraz częściej pojawiają się lampki z dodatkowymi funkcjami i przyborami. Jedną z nich jest lampa z wbudowanym przybornikiem na akcesoria, takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić miejsce na biurku i utrzymać porządek wokół niego. Najnowocześniejszym pomysłem jest oświetlenie w wbudowaną ładowarką, które umożliwia bezprzewodowe ładowanie telefonów lub podłączenie słuchawek i innych akcesoriów poprzez Bluetooth. Dla miłośników czytania lub osób starasz polecamy zapatrzeć się w lampki z lupą, dzięki czemu nie zmęczmy wzroku i ułatwimy sobie wykonywaną pracę.