Kontakt Simon to polski producent wysokiej jakości osprzętu elektroinstalacyjnego, którego historia sięga lat 30-stych ubiegłego wieku. W swojej ofercie posiada szeroka gamę serii łączników i gniazd, przeznaczonych do montażu podtynkowego, jak również i osprzęt do montażu natynkowego.

Simon AKORD dlaczego warto zwrócić uwagę na tą serię?

Seria AKORD polskiego producenta KONTAKT SIMON, monoblokowa czyli w komplecie z ramką, to seria gniazdek i przycisków cechujacych się smukłą linią, przez co mechanizm po zamontowaniu danego elementu odstaje od ściany tylko 11 mm. Dodatkowo każdy produkt z serii AKORD posiada jednakowe wymiary zewnętrzne, przez co zamontowane obok siebie zachowują jednolitość, estetycznie prezentując się na ścianach biur, sal konferencyjnych, korytarzy czy mieszkań.

Kolory gniazd i włączników Kontakt- Simon - co wybrać?

Seria AKORD dostępna jest w kilku wariantach kolorystycznych, białym, beżowym oraz dwóch metalizowanych, aluminium metalizowane oraz satyna metalizowany. Białe gniazdka czy beżowe włączniki AKORD to klasyczne propozycje, idealne na korytarze, klatki czy do pomieszczeń sanitarnych. Bardziej nowoczesne kolory osprzętu SIMON można zamontować w salonie, pracowni czy w sypialni. Dzięki temu, że seria nie jest modułowa nie musisz martwić się o dodatkowe koszty, które trzeba ponieść na ramki do gniazd i włączników. Produkty z tej serii są całkowicie kompletne.

Podtynkowa seria AKORD z możliwością montażu natynkowego – oczywiście !

Ciekawym rozwiązaniem w tej serii osprzętu elektroinstalacyjnego przeznaczonego do montażu podtynkowego jest również możliwość montażu natynkowego, dzięki zastosowaniu specjalnych puszek natynkowych, które również występują we wszystkich kolorach tej serii. Mechanizmy w puszkach montowane są za pomocą wkręcanych łapek, w których wkręty są zabezpieczone przed wypadaniem.

Co znajdziemy w ofercie osprzętu SIMON AKORD?

AKORD dostarcza nam kompleksową ofertę łączników jednobiegunowych, świecznikowych, schodowych pojedynczych i podwójnych, jak i krzyżowych. Do obsługi dzwonków przewodowych zastosowanie znajdą przyciski dzwonkowe, natomiast mechanizmy rolet obsłużą przyciski żaluzjowe. Wszystkie łączniki i przyciski występują również w wersjach bryzgoszczelnych z klasą ochrony IP44. Zapewniają one bezpieczeństwo korzystania z urządzeń elektrycznych w miejscach narażonych na kontakt z wodą. Dodatkowo mogą być też wyposażone w podświetlanie diodą, umieszczonej na froncie przycisku.

Gniazda elektryczne z wbudowaną ramką z serii AKORD

Kolejną grupą mechanizmów dostępnych w serii AKORD firmy KONTAKT SIMON są gniazda wtykowe. Występują one w wersjach z pojedynczym i podwójnym gniazdem. Dodatkowo mogą posiadać bolec z uziemieniem oraz przesłony torów prądowych, które zabezpieczają przed porażeniem prądem. Seria ta oferuje także gniazda wtyczkowe z klapką, która dodatkowo zabezpiecza przed kontaktem z wodą.

Gniazda do podłączenia telewizji czy telefonu – co oferuje seria SIMON AKORD?

Do doprowadzenia sygnału z anteny satelitarnej, telewizji naziemnej, sygnału radiowego lub transmisji danych drogą radiową seria AKORD posiada grupę odpowiednich gniazd antenowych, zarówno przelotowych, jak i końcowych, które mogą posiadać pojedyncze podwójne albo potrójne wejścia w różnej kombinacji. W ofercie dostępne są również gniazda teleinformatyczne, oferujące możliwość podłączenia przewodów z wtykiem RJ-11, RJ-12 do obsługi linii telefonicznych oraz RJ-45 stosowanych w sieciach komputerowych.

Plusy osprzętu elektroinstalacyjnego z serii Simon AKORD

Podsumowując cała grupa produktów elektroinstalacyjnych z serii AKORD doskonale wpasuje się w każdą aranżację wnętrz. Smukłość i delikatnie zaokrąglone rogi wyróżniają ją na tle innych produktów a jednakowe wymiary wszystkich elementów zapewnią perfekcyjną linię. SIMON AKORD dostarcza łączniki i gniazda, które umożliwiają kompleksową obsługę odbiorników elektrycznych. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą łączników i gniazd firmy KONTAKT SIMON na naszej stronie.