Hermetyczna linia osprzętu natynkowego JUNIOR KARLIK o stopniu ochrony IP54 to gniazda i włączniki, które dzięki swej szczelności, świetnie sprawdzą się do zastosowań przemysłowych, w budownictwie oraz w różnego typu pomieszczeniach gospodarczych, w których ryzyko narażenia na pył czy wilgoć jest podwyższone. Osprzęt JUNIOR, oprócz wysokiego stopnia IP posiada wszelkie certyfikaty i deklaracje, gwarantujące jego bezpieczne użytkowanie. Dodatkowo producent postarał się o ciekawą kolorystykę, oferując obok standardowych kolorów, takich jak biały i brązowy, także szare i popielate gniazda i włączniki natynkowe.

Czym wyróżnia się seria JUNIOR IP54 KARLIK?

Asortyment elektroinstalacyjny JUNIOR, dzięki swej klasie szczelności IP54 może być montowany natynkowo, wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko wysokiego poziomu zanieczyszczeń ( kurz, pyły) i wysokiego poziomu wilgoci, także w pomieszczeniach przemysłowych. Gniazda i łączniki instalacyjne KARLIK do montażu natynkowego można osadzić np. na ścianach pomieszczeń gospodarczych, garaży, warsztatów czy magazynów. Są to lokalizacje, które ze względu na wykonywane w nich czynności mogą generować dużą ilość zanieczyszczeń powietrza, jednak seria KARLIK gwarantuje hermetyczność. Dodatkowo gniazda elektryczne i pozostały osprzęt elektroinstalacyjny tej seri można śmiało montować w miejsach, w których występuje narażenie na wysoki poziom wilgoci. Produkty IP54 zapewniają ochronę przed bryzgami wody z dowolnego kierunku, nie mogą być jednak wystawione na bezpośrednie działanie strug wody.

Zalety gniazd elektrycznych JUNIOR Karlik

Jeśli zastaniawiasz się nad wyborem natynkowego osprzętu przyjrzyj się zaletom serii JUNIOR, na którą polski producent KARLIK udziela 5 letniej gwarancji. Warto zwrócić uwagę na pewność i łatwość montażu, gwarantowaną przez zaciski śrubowe. Kolejną ważną cechą jest bogata oferta i różnorodność oferowanego towaru. W katalogu produktów JUNIOR, oprócz standardowych gniazd pojedynczych IP54, znajdziemy niezwykle funkcjonalne gniazda natynkowe wielokrotne np. gniazda natynkowe podwójne czy gniazda natynkowe potrójne. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa i ochrony przed porażeniem wybrane modele wyposażone są w przesłony styków prądowych. Do takich lokalizacji jak np. tarasy, werandy, łazienki, pralnie czy suszarnie idealnie sprawdzą się bryzgoszczelne gniazda z klapką. Gniazda hermetyczne natynkowe IP54 występują w wersji z klapką dymną, lekko przezroczystą lub z klapką w kolorze obudowy.Zaletą tych modeli jest możliwość podniesienia klapki pod kątem 150 stopni, co daje pełną swobodę podczas podłączenia wtyczki do gniazda.

Włączniki natynkowe w różnych kolorach – seria JUNIOR KARLIK

W serii JUNIOR znajdziemy podstawowe najbardziej przydatne łączniki instalacyjne, które wyróżniają się zgrabną, kompaktową formą o niewielkich rozmiarach. Włączniki natynkowe możesz zamontować wewnątrz zakurzonych i zawilgoconych pomieszczeń, ale sprawdzą się również do montażu na zewnątrz np. w altanie balkonowej czy na tarasie. W ofercie dostępne są miedzy innymi włączniki jednobiegunowe w 4 wersjach kolorystycznych, służące do włączania i wyłączania oświetlenia lub włączniki krzyżowe i natynkowe łączniki schodowe, które umożliwiają załączanie oświetlenia na różnych kondygnacjach, z różnych miejsc. Ponadto wybierać możemy także wśród łączników podwójnych czy przycisków dzwonkowych. Wspomniane łączniki natynkowe Junior mogą występować zarówno w wersji z podświetleniem lub bez podświetlenia. Ciekawą propozycją są także gotowe mixy i połączenia gniazd z włącznikiem w orientacji poziomej lub pionowej, które zapewniają jeszcze szybszy i prostszy montaż osprzętu.