Baterie i akumulatory to produkty, z których każdy z nas korzysta na co dzień np. w dzwonkach bezprzewodowych, latarkach, zegarkach, w termometrach, a nawet w lampkach solarnych. Wyróżniamy różne rodzaje baterii, które są bardzo praktyczne, a także ekonomiczne w użyciu. Baterie różnią się między innymi rozmiarem i napięcie, które posiadają specjalne oznaczenia. W naszym sklepie znajdziecie baterie pochodzące od znanych i szanowanych producentów takich jak np. DURACELL, EMOS czy GP. Zaletą baterii pochodzących od tych producentów jest to, że każdy z nich oferuje gwarancję na dany produkt.

{products-col3}783, 12235, 788{/products-col3}

Jakie są rodzaje baterii?

Istnieją różne rodzaje baterii, o których warto wiedzieć przed zakupem. Wyróżniamy baterie węglowo-cynkowe, które charakteryzują się najmniejszą gęstością energii oraz słabą wydajnością w urządzeniach potrzebujących większy pobór prądu. Tego typu baterie w trakcie przechowywania posiadają gwarancję jedynie do 2 lat. Po dużym rozładowaniu baterie cynkowo-węglowo mogą ulec wylaniu elektrolitu. Kolejnym rodzajem są baterie alkaliczne, które są teraz popularnym rozwiązaniem i są bardziej ekonomiczne od poprzednich. Takie baterie posiadają dłuższą gwarancję w trakcie przechowywania (do 10 lat). Baterie srebrowe znajdują zastosowanie w miejscach, gdzie wymagane jest stałe napięcie. Takie baterie używane są najczęściej w kalkulatorach, zegarkach czy termometrach. Następnym rodzajem są baterie litowo-manganowe, które stosowane są do podtrzymania pamięci w urządzeniach np. w kamerach, zegarkach czy kalkulatorach. Tego typu baterie mogą być przechowywane nawet do 10 lat. W naszym sklepie znajdziecie również tzw. akumulatorki do lamp solarnych firmy EMOS.

{products-col3}12249, 790, 11914{/products-col3}

Jakie istnieją rozmiary baterii?

Baterie tak jak i ubrania posiadają rozmiary i specjalne do nich oznaczenia. Każde urządzenie na baterie jest przystosowane do danego jej rozmiaru. Baterie w rozmiarze AA mogą być również oznaczone jak R6 to tak zwane paluszki, które są najczęstszym zasilacze urządzeń. Kolejnym oznaczeniem są bateria AAA inaczej R03, które są niewielkich wymiarów i nazywane są zazwyczaj małymi paluszkami. Takie baterie znajdą szerokie zastosowanie np. w pilotach. Innym rozmiarem już nie tak często stosowannym jak poprzednie są baterie z oznaczeniem C, inaczej R14 oraz D, czyli R20. Duże baterie mają też oznaczenie 9V. Baterie w takim rozmiarze najczęściej stosowane są w radioodbiornikach. Przy zakupie baterii należy zwrócić uwagę na literkę znajdującą się przed oznaczeniem rozmiaru baterii, która mówi nam o jej rodzaju.

{products-col3}12232, 785, 12242{/products-col3}

Na co zwrócić uwagę przy zakupie baterii?

Zakup baterii elektrycznych może wydawać się bardzo prosty, jednak przy ich zakupie należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. W pierwszej kolejności musimy wiedzieć jakich rozmiarów bateria będzie pasować do urządzenia, które będzie ona zasilać. Ważnym parametrem przy zakupie jest również ich rodzaj (alkaliczne, cynkowo-węglowe itp.). Jeśli potrzebujemy normalnych baterii, dobrym i ekonomicznym rozwiązaniem będą baterie alkaliczne, przed których oznaczeniem znajduje się literka L. Takie baterie mogą działać znacznie dłużej niż baterie cynkowo-węglowe, przez co również różnią się ceną. Warto zwrócić także uwagę także na czas przechowywania baterii.