Styl glamour kojarzy się zazwyczaj z przepychem, blaskiem oraz chromowymi kolorami i stylowymi dodatkami. Jest to połączenie nietuzinkowych rozwiązań, gdzie zazwyczaj króluje styl barokowy ale z dodatkami chromu, błyszczących powierzchni i stonowanych kolorów. Nie może również zabraknąć elementów drewnianych, metali szlachetnych i co najważniejsze kryształków. Ten styl przede wszystkim musi hipnotyzować i zachwycać, nawet wymagające osoby. W naszej ofercie znajdziemy różne style ale firmy takie jak POLUXIDEUS, CANDELLUX, EKO-LIGHTSPOTLINE zadbał o to aby klienci mieli szeroki wybór w dobraniu odpowiedniego oświetlenia w stylu glamour. 

 

Istotna kwestia w stylu glamour to odpowiednie oświetlenie

Oświetlenie pojawia się w oczywistych miejscach takich jak kuchnia, łazienka, salon i sypialnia. Jeżeli zdecydujemy się urządzić pomieszczenie w stylu glamour należy pamiętać aby oświetlenie nie było zbyt mocne, ponieważ chodzi o to aby wprowadzić tajemniczy i zmysłowy klimat. Lampy w stylu glamour również nie mogą być nudne i zwyczajne. Obowiązkowym elementem są kryształki, które efektownie i ciekawie rozpraszają strumień światła w pomieszczeniu, nadając jeszcze większego szyku, przy których nie da się przejść obojętnie. 

 

Kontrast w stylu glamour 

Poza kryształkami i ciepłymi kolorami należy zachować odrobinę proporcji. Aby wszystko ze sobą tworzyło spójną całość możemy zestawić klasyczny stół z dużym chromowym żyrandolem lub dodać lampy podłogowe z awangardowymi abażurami. Meble nie powinny dominować, warto postawić na takie dodatki jak oświetlenie, świece w szklanych wazonach czy ramki na zdjęcia. Dokładnie te czynniki charakteryzują glamour pośród innych stylów, duży nacisk kładziemy na dodatki a nie ma meble. Każdy element powinien byś starannie dobrany i dobrze przemyślany. 

 

Stonowane oświetlenie również może się nadać 

Niektórym osobą styl glamour może kojarzyć się z kiczem, ale na to również znajdzie się rozwiązanie. W takim przypadku, jeżeli nie lubimy przepychu, polecamy umieścić tylko kilka dodatków takich jak nplampka stołowa. Zestawienie mebli o prostej konstrukcji z delikatnym oświetleniem zachowanym w stylu glamour to kompromis dla wielu z nas. Polecamy również postawić na kinkiety, które ciekawie rozpraszają świtało na ścianie i suficie. Bez problemu dobierzemy tego typu oświetlenie zarówno do niskich jak i wysokich wnętrz.

 

Podsumowując glamour to styl wymagające czasu i przemyśleń za to tworzący niezapominany i ekstrawagancki efekt. Należy pamiętać aby wszystko było urządzone w spójnej całości. To dodatki powinny być przede wszystkim oryginalne. Postawmy na duże lustra, efektowne żyrandole oraz świczki, które powinny przyciągać uwagę i zawierać kryształki lub chromowe elementy. Ten styl staje się coraz bardziej popularny dlatego producenci częściej oferują lampy w tym stylu. W naszym sklepie posiadamy rozbudowaną serię oświetlenia inspirowanego stylem glamour.