Dlaczego oświetlenie LED staje się coraz bardziej popularne wśród klientów? Ponieważ jest to przede wszystkim energooszczędne źródło światła, które pobiera najmniej energii elektrycznej spośród lamp domowych. Więc jeśli wydamy więcej pieniędzy na zakup lamp LED, możemy mieć pewności, że w późniejszym czasie zaoszczędźmy poprzez pobór energii. Udowodnione jest to, że oświetlenie LED zużywa aż 10 razy mniej energii niż tradycyjne żarówki. Charakteryzuje się nie tylko energooszczędnością ale również długą żywotnością. Czołowym producentem oświetlenia LED-owego jest popularna marki Candellux, która cieszy się dużym uznaniem wśród klientów, również POLUX, IDEUSEKO-LIGHT czy KANLUX oferują szeroki wybór tego typu lamp. 

Długa żywotność oświetlenia LED

Lampy LED nie tylko charakteryzują się energooszczędnością ale również długą żywotnością. Dobrej jakość diody LED mogą pracować nawet do 50 tys. godzin czyli 25 razy dłużej niż tradycyjne żarówki. Kolejnym plusem jest to, że nie przepalają się tak gwałtownie jak zwykłe źródło światła. Oznaką, że diody LED przestają działać jest coraz mniejsze śwcenie światła oraz spada wartość strumienia światła. Natarczywe włączanie i wyłączanie LED-ów, również nie wpływa negatywnie na działanie i długość użytkowania. Przy wyborze oświetlenie LED zwróćmy uwagę jaki czas żywotność podaje producent, jest to na tyle ważne aby mieć pewność, że lampy posłużą nam przez długie lata i pozwolą na zaoszczędzenie pieniędzy i czasu. 

Barwa Światała 

Jednym z najważniejszych elementów jest odpowiednie dobranie barwy światła. W większości przypadków producenci oferują lampy o zimnej barwie światła czyli około 6000K, jest to niekoniecznie najlepsze rozwiązanie, w małych pomieszczeniach, ponieważ może wydawać się przytłaczające i surowe. Polecaną barwą światła jest oczywiście barwa neutralna (4000K), która jest najbardziej zbliżona do naturalnej, dzięki czemu nie męczy naszego wzroku. Jest jeszcze barwa ciepła (3000K), która jest najbardziej pożądana wśród klientów a to ze względu na przyjemny blask, który emituje. Nowoczesna technologia sprawiła, że na rynku pojawiły się zintegrowane LED, którymi możemy zmieniać barwę światła

Zintegrowane źródło światła LED 

Zintegrowane czyli może być o zmiennej barwie światła i strumieniu świecenia. Czołowym producentem w zintegrowanym źródle światła jest marka Candellux. Większość lamp LED posiada taką funkcję, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować oświetlenie LED-owe do każdego rodzaju pomieszczeń. Jednak jest to niewymienne źródło światła, dlatego większość osób rezygnuje z zakupu, niepotrzebnie ponieważ jak już wcześniej wymieniliśmy charakteryzują się długą żywotnością. Z pewnością posłużą nam przez dobrych kilka lat, dla pewności producenci oferują nawet do 5 lat gwarancji.

Dużym plusem jest to, że diody LED są na tyle uniwersalne, że mogą występować jako dekoracyjne duże gabarytowo lampy wiszące, sufitowe czy ścienne ale również jako małe LED-y np. w postaci taśm. Jest to coraz bardzie popularne oświetlenie, które z pewnością wniesie do naszego wnętrza awangardowym i niespotykany klimat. Najważniejszym plusem jest energooszczędność lecz minusem jest niewymienne źródło światła.