Balkon czy taras jest jednym z najbardziej relaksującym miejscem w letnie dni, dlatego warto włożyć trochę wysiłku aby odpowiednio udekorować to miejsce. Aby stworzyć przyjemny i relaksujący klimat konieczne będzie dobranie odpowiedniego oświetlenia. Jednak należy pamiętać o tym aby lampy balkonowe były stonowane oraz odpowiednio dobrane do metrażu. W naszym sklepie posiadamy produkty producentów takich jak: POLUX, RUM-LUX czy też EKO-LIGHT, którzy oferują szeroki wybór lamp na balkon w różnych formach. Mogą być zasilane energią słoneczną, tradycyjne prądem lub nawet na baterię. 

Ekonomiczne oświetlenie solarne 

Lampy solarne czyli zasilane energią słoneczną w szybkim tempie zyskują na popularności. Jednym z największych plusów jest to, że tego typu oświetlenie nie pobiera prądu. Również jest bardzo łatwe w montażu oraz tworzy niezwykłe aranżację. Ze względu na ograniczony metraż to oświetlenie idealnie będzie pasowało na balkon. Możemy umieścić np. w doniczkach tradycyjne wbijane lampy lub powiesić klimatyczne girlandy jak i postawić na stole lub bezpośrednio na ziemi lampy w kształcie kuli. Z pewnością każde rozwiązanie z udziałem lamp solarnych stworzy wymagany klimat na balkonie oraz pozwoli na zaoszczędzeniu energii.  

Popularne girlandy balkonowe

Już od kilku sezonów na balkonach królują girlandy, mogą być w tradycyjnym kształcie kulek lub w różnych formach np. zwierzęcych czy w formie kwiatów. Największym plusem jest to, że dopasują się do każdej przestrzeni. Przy wyborze takie oświetlenia zwróćmy uwagę czy nadaje się do użytku zewnętrznego oraz czym jest zasilana. Mogą być to girlandy zasilane energią słoneczną, na baterię lub tradycyjnie pobierające prąd. W ciągu kilku lat zyskały na sporej popularności i na rynku jest szeroki wybór, takiego typu oświetlenia, dlatego dobierzemy bez żadnych problemów odpowiednie oświetlenie do naszych wymagań. 

Stojące oświetlenie balkonowe 

Oryginalnym rozwiązanie tworzącym przytulny i kameralny klimat mogą być latarenki, które możemy zarówno powiesić czy też położyć na stole lub podłodze. Jest to proste i minimalistyczne oświetleni, sam kształt tworzy wyjątkowy klimat. Zazwyczaj posiadają miejsce na świeczki, dlatego musimy pamiętać aby za każdym razem zgasić, nie doprowadzając przy tym do pożaru. Jest to dodatkowa forma oświetleniowa dlatego potrzebne będą lampy, które będą dokładniej oświetlać powierzchnię. 

Tradycyjne kinkiet i lampy wiszące 

Jeżeli mamy opcję wyboru lamp wiszących lub kinkietów o tradycyjnym zasilaniu prądem to polecamy wybrać tego tupu oświetlenie ponieważ, jeden punkt świetlny poradzi sobie nam całej przestrzeni balkonu. Szeroki wybór na rynku pozwala nam na dobranie takiej mocy aby nie przeszkadzała sąsiadom jak i nie oślepia nas po zmroku. Jednak chociaż jest to najbardziej popularna forma oświetleniowa to nie zawsze możemy pozwolić na zamontowanie tego typu lamp, a to ze względu na potrzebę wykonania instalacji elektrycznych. Jeżeli zdecydujemy się na wybór lamp i kinkietów należy je bardzo dokładnie przemyśleć i wyznaczyć ich położenie oraz zabezpieczyć przed czynnikami zewnętrznymi.