Dlaczego oświetlenie salonu pełni ważną rolę? Ponieważ odpowiednio dobrane i rozmieszczone lampy podkreślają oraz wydobywają piękno wnętrza, jak i są odpowiedzialne na relaksujący klimat i nastrój. Przy wyborze żyrandola przeznaczonego do salonu, musimy oczywiście zwrócić uwagę na kolor ścian i mebli oraz metraż pokoju, im ciemniejsze kolory panuje we wnętrzu tym potrzebujemy mocniejszego oświetlenia. Warto poświęcić czas na zaplanowanie i wyszukanie odpowiednich lamp do naszego salonu, ponieważ w tym pomieszczeniu spędzamy prawie każda wolną chwile, odpoczywając, przyjmując gości oraz wykonując wiele innych spraw oraz czynności. Producencie tacy jak: EKO-LIGHT, CANDELLUX, IDEUS, POLUX, SPOTLINE z pewnością ułatwią nam dobór idealnego oświetlenia do salonu. 

Jak zaplanować oświetlenie w salonie 

Zaczynają projektować rozmieszczenie lamp w salonie, najlepiej jest na początku ustawić meble oraz inne dodatki, tak ab zaaranżować całość pomieszczenia. Musimy wybrać jakie miejsca i przedmioty czy meble chcemy podkreślić oraz nad wyznaczonym przedmiotem lub miejscem zamontować żyrandol. Ważne jest aby oświetlić każdy kąt salonu, jeżeli mamy mały dostęp do naturalnego światła, w tym przypadku sprawdzą się lampy z regulowaną mocą światła, dzięki czemu sami zadecydujemy jak intensywnie będzie oświetlone pomieszczenie. 

Jaką barwę światła wybrać

Wybierają lampy do salonu poza walorami estetycznymi i rozmiarem należy zwrócić uwagę na barwę światła. Najlepiej jeżeli zamontujemy w całym pomieszczeniu jedną barwę światła. Najlepszym światłem do relaksu będzie barwa ciepła, która umili pomieszczenie. Zimne siwiało jest zalecane przy pracy, czy też czytaniu książek a neutralne możemy zamontować np. w łazience lub kuchni. Barwa światła jest odpowiedzialna zarówno za nasze samopoczucie oraz ma pomagać w skupianiu i przy wykonywaniu codziennych czynności. 

Dostępne rodzaje żyrandoli 

Na rynku oświetleniowym pojawiają się coraz nowsze i designerskie rodzaje lamp. Możemy zamontować popularne taśmy LED lub na ścianach kinkiety lecz to nie wystarczy, ponieważ oświetlą nam jedynie wybrane punkty. Żyrandole, które pełnia główną i niezawodną funkcję oświetlenia naszego pomieszczenia są niezstąpione. Jeżeli jesteśmy fanami nowoczesności, możemy wybrać lampy o wbudowanym źródłem światła LED, zazwyczaj posiadającą funkcję ściemniania i rozjaśniania lub zmiany barwy światła. Jeżeli nie jesteśmy przekonani do LED-ów, w naszej ofercie są również lampy z wymiennym źródłem światła, jednak wyposażone w żarówkę RGB, które emitują kolorowym światłem. Decydując się na żyrandole zasilane tradycyjnymi żarówkami polecamy wybrać te energooszczędne, które pobierają aż 80% mniej mocy.