Oprawy halogenowe zewnętrzne charakteryzują się szczelnością, odpornością przez kurzem i wilgocią oraz posiadają dodatkowe zabezpieczenia przed trudnymi czynnikami atmosferycznymi. Szeroki wybór lamp halogenowych na rynku sprawia, że nie tylko oświetlenia wybrane powierzchnie ale również, może pełnić funkcję dekoracyjną. Oprawy halogenowe dzielą się na dwa rodzaje - stałe oraz ruchome. Oprawy ruchome sprawdza się w przypadku gdy chcemy oświetlić większą powierzchnie oraz ustawić strumień światła w dowolnym kierunku. Natomiast oprawa stała świeci w jednym kierunku, więc będzie pasowała do oświetlenia konkretnego punktu. W naszej ofercie czołowym producentem opraw halogenowych jest firma BEMKO, która zadbała o bezpieczne i solidne produkty. 

Jak wybrać najlepsze oprawy halogenowe zewnętrzne

Wybierając oprawy halogenowe po pierwsze zwróćmy uwagę na stopień ochronności, oznaczenie powinno zaczynać się od IP44, powinny być odporne na niekorzystne warunki pogodowe ale również na kurzy czy pył wytwarzany np. przez maszyny przemysłowe.  Drugim ważnym elementem jest miejsce zastosowania, na rynku znajdziemy szeroki wybór zarówno opraw przenośnych, najazdowych, kinkietów czy tradycyjne montowanych, przy takim wyborze należy zadbać o dostęp do podłączenia instalacyjnego. Coraz większe zainteresowanie oprawami halogenowymi sprawiło, że mamy szeroki wybór tego typu towarów, dlatego z pewnością znajdziemy oświetlenie w różnych kształtach oraz kolorach. 

Oprawy halogenowe na zewnątrz z czujnikiem ruchu 

Oprawy halogenowe z czujnikiem ruchu to świetna propozycja do oświetlenia hal przemysłowych, terenu budowlanego, czy po prostu powierzchni domowych. Działa na zasadzie wykrycia ruchu i zapalenia światła, z pewnością zwiększa to bezpieczeństwo po zmroku oraz pozwala zmniejszyć koszty użytkowania. Jeżeli zdecydujemy się na oprawy z czujnikiem ruchu weźmy pod uwagę miejsce przeznaczenia, sprawdź na jaką odległość czujnik wykrywa ruch oraz jaki jest sposób montażu. Dzięki nowoczesnej technologii znajdziemy na rynku oprawy, które wykrywają tylko ludzi, jest to praktyczne rozwiązanie, które z pewnością przynosi komfort w użytkowaniu. 

Przenośne oprawy halogenowe 

Oprawy halogenowe bez montażu są bardzo uniwersalnym i wygodnym rozwiązaniem. Tego typu oświetlenie wyróżnia się prostą konstrukcją, dlatego w większości przypadków znajdują zastosowanie na terenach budowalnych ale również możemy spotkać na terenie parkingowym, czy w ogrodach. Tak jak większość opraw, lampy halogenowe wymagają podłączenia sieciowego, dlatego przed zastosowanie należy upewnić się, czy mamy możliwość podłączenia do kontaktu. Zazwyczaj oświetlenie posiada w zestawie kabel zasilający. 

Oprawy halogenowe zewnętrzne, muszą być przede wszystkim wodoszczelne, zapewni to maksymalne bezpieczeństwo w użytkowaniu. Dlatego zwracajmy uwagę na to jaki stopień ochronności podaje producent. Dodatkowo powinny być również odporne na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Ceny opraw halogenowych różnią się od siebie, zależy to od funkcji jakich posiada, sposobów montażu oraz od mocy z jaką działa oświetlenie. Wybierając tego typu lampy z pewnością nie zawiedziemy się na ich działaniu oraz dzięki energooszczędności pozwolą zaoszczędzić na poborze energii.