Kule ogrodowe stały się niezwykle modną dekoracją dzisiejszych ogrodów. Wykończone w różnorodny sposób niekiedy do złudzenia przypominają naturalne skały i kamienie przez co ich zadanie nie kończy się wyłącznie na oświetlaniu terenu wokół miejsca przeznaczenia po zapadnięciu zmroku. Dzięki ciekawej estetyce wykonania są wspaniałą dekoracją również za dnia, kiedy wśród naturalnych kamieni czy krzewów stają się ich częścią.

Świetlna ozdoba ogrodu

Kule ogrodowe wykonane są zazwyczaj w minimalistycznym stylu. Jest to główny powód dla którego ten rodzaj oświetlenia zyskał sobie wielu zwolenników. Zwykła, samodzielnie stojąca kula zazwyczaj z mlecznym czy przezroczystym kloszem, bądź kula umieszczona na słupku, stały się czymś niezwykłym. Piękno tkwi w prostocie. Same w sobie są ozdobą zaś w połączeniu z naturalnymi krzewami, drzewami czy kwiatami bez wątpienia są w stanie stworzyć niesamowity efekt świetlny wokół całego domu. Lampy kule ogrodowe dostępne są w wariantach oddających różne barwy światła. Świecą zarówno w ciepłych, zimnych jak i naturalnych odcieniach bieli . Ciekawostką która zyskała ostatnio na popularności są kule ogrodowe z diodami RGB obsługiwane za pomocą pilota, dzięki czemu bez problemu można zmieniać barwę z jednej na drugą. Posiadając taki rodzaj oświetlenia ogrodowego w każdym momencie możesz zmieniać charakter swojego ogrodu, w zależności od nastroju. Kolorowo oświetlone podwórza stało się zatem nie tylko jedną z podstawowych wytycznych świąt. Teraz niezależnie od pory roku czy okazji możesz ozdobić swój ogród i cieszyć się wesołym klimatem dookoła a to wszystko dzięki świecącym kulom ogrodowym

Kule ogrodowe wykonane są z najlepszej jakości materiałów. Ich wysoki stopień ochrony sprawia, że kule świetlne odporne są na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg, promieniowanie UV, a także niewielkie urazy mechaniczne. Dekoracyjne kule ogrodowe można umieścić zarówno na trawniku, kostce czy kamieniu. Wszystko zależy od własnych upodobań ponieważ ich montaż jest banalnie prosty. Ze względu na dostępność lamp, kul w różnych rozmiarach samemu można stworzyć własną kompozycję świetlną na całym podwórzu.

Energooszczędne ogrodowe kule solarne

Niemal, że każde oświetlenie generuje ogromne koszty, dlatego też nie każdy może sobie na nie pozwolić. Jeśli chodzi natomiast o kule ogrodowe, kolosalne rachunki za prąd stały się przeszłością. Odpowiedzią na zwykłe lampy ogrodowe jest oświetlenie solarne. Energia elektryczna zamieniona została na energię słoneczną. Większość kul ogrodowych wyposażonych jest w panel solarny który pochłaniając promienie słoneczne zamienia je na światło i oddaje tuż po zapadnięciu zmroku. W takich przypadkach nie trzeba również pamiętać o zaświeceniu lub zgaszeniu lampki. Wbudowany czujnik zmierzchu samoistnie uruchamia lampę i wyłącz ją o świcie. Światło nie jest tak silne jak w przypadku kul zasilanych prądem elektrycznym natomiast zapewnia odpowiednią i wystarczającą widoczność, tworzy niesamowity klimat i co najważniejsze jest doskonałą świetlną dekoracją ogrodu.

Jeśli chodzi o kule ogrodowe solarne mają one również inną doskonałą zaletę, a mianowicie można umieścić je w każdym miejscu w ogrodzie, gdyż ich praca nie jest uzależniona od kontaktu z prądem elektrycznym.

Doskonałym wyborem jeśli chodzi o solarne oświetlenie do ogrodu są tak zwane lampy na słupku. Oprócz tego, że podczas użytkowania nie generują kosztów, ich cena również jest zaskakująco niska. Decydując się na zakup solarnych słupków ogrodowych jesteś w stanie, można powiedzieć, że praktycznie za darmo stworzyć niepowtarzalny klimat i doskonałą atmosferę na swoim podwórku. Ich montaż również nie wymaga pomocy fachowca. Na końcu słupek zaopatrzony jest w w szpic, który wystarczy wbić w ziemię. Tak oto niewielkim kosztem i wysiłkiem można całkowicie odmienić wcześniej ciemny, nieprzykuwający uwagi ogród.