Oświetlenie zewnątrz domu to nie tylko kwestia bezpieczeństwa i funkcjonalności, ale również dodatkowego sposobu na podkreślenie uroku naszego domu. Nie ma nic piękniejszego niż widok naszego pięknie oświetlonego domu wieczorem. Dobrze zaprojektowane oświetlenie zewnętrzne może poczynić cuda - nawet najprostsze budynki stają się fascynujące po zmroku. Oświetlenie zewnętrzne może zaakcentować najpiękniejsze elementy naszego domu - tarasy, elewacje czy rośliny w ogrodzie. Nie ma wątpliwości, że oświetlenie zewnętrzne domu kojarzy się nam z luksusem i prestiżem. 

Świecąca wizytówka — podświetlenie domu na zewnątrz 

Według wielu ludzi wygląd naszych domów jest reprezentacją nas samych. Jest to miejsce, w którym spędzamy dużą część swojego życia. Dlatego właściciele zazwyczaj pragną, aby ich domy były na tyle piękne, na ile ich stać. Jednym z elementów, który bardzo wpływa na wygląd domu, jest oświetlenie. Zachęcające girlandy i stylowe lampy wskazują na pewien poziom sukcesu oraz dbałość o detale. Oświetlenie domu może dodać ciepła i zaprosić do rozkoszowania się czasem spędzonym w ogrodzie czy na ganku. 

Zalety oświetlenia zewnętrznego

Oświetlenie zewnętrzne domu to nie tylko kwestia estetyki, lecz również praktycznego aspektu. Dzięki niemu zwiększamy bezpieczeństwo i komfort użytkowania naszego mieszkania. Dobrze dobrane oświetlenie umożliwia nam lepszą widoczność, co odgrywa kluczową rolę zwłaszcza w godzinach wieczornych. Dodatkowo odpowiednio rozmieszczone lampy mogą również wprowadzić głębię i urok do fasady, ogrodu lub podwórka. 

Pomysły na zewnętrzne oświetlenie domu

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać piękno swojego ogrodu, nie powinieneś zapominać o odpowiednim oświetleniu. Dobre oświetlenie zewnętrzne może nadać Twojemu domowi nie tylko piękny wygląd, ale również zwiększyć jego bezpieczeństwo, zniechęcając włamywaczy do próbowania swojego szczęścia z oświetlonym obiektem. Istnieje wiele pomysłów na to, jak oświetlić dom na zewnątrz, pamiętając o patio, tarasie, drzwiach i oknach. Możesz użyć różnych typów oświetlenia, takich jak kinkiety, lampki ogrodowe, reflektory i latarnie. Zapoznaj się z różnymi pomysłami na oświetlenie Twojego domu, aby móc cieszyć się pięknem swojego domu przez cały rok.

Podświetlenie i światło księżycowe

Właściwe oświetlenie zewnętrzne może nie tylko sprawić, że Twój dom będzie wyglądał bardziej przyjaźnie, ale może również pokazać jego najlepsze cechy. Oświetlenie w górę i w dół (światło księżycowe) to skuteczne sposoby na osiągnięcie tego celu. Umieszczając światła ogrodowe skierowane w górę u podstawy drzew lub atrakcyjnych elementów architektonicznych, możesz stworzyć dramatyczny efekt, który przyciągnie wzrok. Z drugiej strony światło księżycowe, czyli lampy skierowane w dół, tworzy bardziej stonowany i naturalny efekt, który naśladuje sposób, w jaki światło księżyca oświetla nieruchomość. Umieszczając lampę skierowaną w dół na drzewie lub dachu, możesz uzyskać ciekawe naturalne cienie, które dodadzą tajemniczej atmosfery w Twoim domu. Przy odrobinie strategicznego oświetlenia możesz przekształcić zewnętrzną część swojego domu w prawdziwą perełkę.

Girlandy i taśmy świetlne

Atrakcyjne girlandy i taśmy LED to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy dodać nieco blasku i klimatu naszemu domowi. Instalując piękne oświetlenie na zewnątrz, oszołomimy serca naszych gości poprzez nadanie magicznego wyglądu naszemu ogrodowi czy tarasowi. Taśmy LED i girlandy świetnie sprawdzą się w wielu miejscach, do oświetlenia drzwi wejściowych lub ścian domu, nadając mu głębi. A co najlepsze, dzięki wytrzymałości oświetlenia zewnętrznego na warunki pogodowe, korzystać można z nich przez cały rok! 

Lampy

Najlepszym sposobem na podkreślenie piękna swojego ogrodu czy podwórka jest zastosowanie lamp ogrodowych, czy lamp na ścieżki. Nawet w ciągu dnia, gdy jeszcze nie zostaną zapalone, dodają specjalnego klimatu oraz przyciągają uwagę do zielonych trawników i/lub ogrodów. Te lampy ogrodowe przyciągają wzrok i nadają atrakcyjności elewacji budynku z przodu, a także dodają eleganckiego stylu z tyłu domu.