Dekoracyjne żarówki LED są coraz bardziej popularnym źródeł światła, które są wybierane do niemal każdego rodzaju pomieszczeń. Duża ilość zalet tego typu oświetlenia sprawia, że tradycyjne żarówki są wypierane. Przede wszystkim żarówki dekoracyjne LED jaka sama nazwa wskakuje są w niebanalnym kształcie, które dopełnią aranżację lamp i wprowadzą oryginalny klimat we wnętrzu. Ale przede wszystkim charakteryzują się energooszczędnością - możemy znaleźć żarówki, które pobierają zaledwie moc 2,5W. Kolejną zaletą jest długi okres użytkowania, działają nawet 500 razy dłużej niż tradycyjne żarówki oraz są odporne na wstrząsy oraz dużą ilość włączeń i wyłączeń. Firma: POLUX, INQ, KANLUX czy GTV oferują szeroki wybór dekoracyjnych źródeł świtała LED. 

Walory dekoracyjnych żarówek LED 

Żarówki dekoracyjne LED, to ciekawa i oryginalna propozycja, która podkreśli walory oświetlenie i nada estetycznego wyglądu. Projektowane są w różnych kształtach i kolorach. Ze względu na wykonanie warto umieścić dekoracyjne żarówki w reprezentacyjnych miejscach takich jak salon czy jadalnia. Świetnie komponują się z lampami w stylu industrialnym, czyli o odsłoniętym źródle światła lub w stylu glamoru, gdzie wszystko ocieka blaskiem. Wybierając dekoracyjne żarówki LED zyskamy na niepowtarzalnym klimacie i aranżacji oraz zadbam o środowisko i zaoszczędzimy na energii

Żarówki typu EDISON i VINTAGE 

Żarówki typu EDISON i VINTAGE, są stylizowane na startowany styl, które przypominaj pierwszą wyprodukowaną żarówkę. Charakterystycznym elementem są żarniki uformowane w różny sposób oraz unikatowy kształt i barwa. Ten model dobrze będzie współgrał ze surowym oświetlenie i materiałami typu drewno czy stal. Zestawiając żarówki typu VINTAGE z klasycznymi, minimalistycznymi lampami przełamiemy nudną konstrukcję która rozbłyśnie zjawiskowo we wnętrzu. Źródło światła EDISON nada się do bardziej stonowanych lamp np. w stylu retro. Szeroki wybór żarówek EDISON i VINTAGE z pewnością urozmaici każdą aranżację oświetleniową i przyciągnie wzrok naszych gości. 

Dekoracyjne żarówki LED w różnych kształtach oraz kolorach

Tego typu źródło świtała szybko zyskuje na popularności, dlatego producenci wymyślają coraz bardzie unikatowe kształty oraz kolor. Dekoracyjne żarówki świetnie będą komponować się w lampach o odsłoniętym źródle światła. Zdecydowanie ten typ tworzy oryginalne i niespotykane aranżację świetlane, które wprowadza do naszego wnętrza niezapomniany klimat. Do lamp z odsłoniętym źródłem świtała polecamy okrągłe lub nieco wydłużone (podłużne) żarówki z flamantem. Natomiast do awangardowych żyrandoli w stylu glamour zalecamy w kształcie świeczki, dzięki czemu podkreślimy dostojność tego typu oświetlenia. Jeżeli chcemy zaszaleć z aranżacja oświetlenie to warto wybrać żarówki o kolorowym szkle. 

Barwa oraz moc

Jeżeli zdecydujemy się na zakup dekoracyjnych żarówek LED, zwróćmy uwagę różnie na barwę i moc. Barwa światła mierzona jest w kelwinach, im mniej tym barwa światła jest cieplejsza. Należy dobrać barwę do pomieszczeni, np. do sypialni zlecana jest ciepła barwa, natomiast w łazience zalecana jest barwa neutralna. Moc czyli intensywność światła nie może być też mocna, ponieważ będzie przeszkadzała w codziennych czynnościach, doprowadzając przy tym do rozproszenia czy nawet do bólów głowy. Żarówki LED-owe zazwyczaj maja małą moc dlatego tego typu oświetlenie nie sprawi nam kłopotu przy użytkowaniu. Polecamy wybrać żarówki dekoracyjne LED ponieważ są przyjazne dla środowiska, a zamontowane diody LED pozwolą na zaoszczędzenie pieniądze oraz dłużej posłużą nam w użytkowaniu.